Jak „Służby Specjalne” chcą zniszczyć SuperMaria. Atak na ministra Mariusza Kamińskiego

Współautor książki mającej dyskredytować Mariusza Kamińskiego to biznesmen z branży ochroniarskiej, rozpracowywany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Według prokuratury miał on podszywać się pod pracownika tej służby i obiecywać roztoczenie parasola ochronnego nad interesami jednego z baronów paliwowych.  

Już w październiku 2018 roku „Gazeta Polska” opisywała, że Mariusz Kamiński, popularny SuperMario, minister koordynator ds. służb specjalnych, a od niedawna także szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA), jest solą w oku grup, których działalność znalazła się pod lupą organów ścigania. W tym celu rozpoczęto operację mającą zdyskredytować nie tylko jego, lecz także najbliższych jego współpracowników. Kluczową rolę odgrywa w tym środowisko kojarzone z „Gazetą Finansową”, „Warszawską Gazetą” i periodykiem „Służby Specjalne” (obecnie działającym jako portal internetowy). Media te opublikowały szereg materiałów mających rzekomo kompromitować Mariusza Kamińskiego. Z kolei we wrześniu (tuż przed wyborami parlamentarnymi) Jan Piński, redaktor naczelny „Służb Specjalnych”, wraz z wicenaczelnym Tomaszem Sz. planują opublikować jego biografię. Książka ma również stawiać ministra w negatywnym świetle (m.in. zarzucając mu rzekomo niejasne relacje z SB). Tymczasem od kilku lat osoby powiązane ze środowiskiem „Służb Specjalnych” są rozpracowywane przez służby specjalne nadzorowane przez Mariusza Kamińskiego. Z kolei sam Tomasz Sz. od półtora roku jest podejrzany o powoływanie się na wpływy.

Doradca „Króla Hazardu” i Wataha
„Służby Specjalne” powstały w lipcu 2017 roku. Zostały założone przez zajmującą się handlem paliwami spółkę Wataha Trans. Firma powstała w lutym 2016 roku. Niespełna rok później właścicielem i prezesem spółki został Maciej M. Cztery miesiące później śledztwo dotyczące Wataha Trans wszczęła Prokuratura Okręgowa w Gdańsku. „GP” ujawniła, że na początku 2019 roku przejęła je...
[pozostało do przeczytania 63% tekstu]
Dostęp do artykułów: