Zaczęła się rewolucja LGBT-R! Historia dzieje się na naszych oczach

To punkt zwrotny w walce o równość w zacofanej, ksenofobicznej Polsce! Podczas protestu aktywistów z transparentami „LGBT to ja” pod redakcją „Gazety Polskiej” dołączył do nich robot z planszą „LGBT-R to ja”. – Postęp cywilizacyjny powoduje, że ruch LGBT się rozszerza o R. Nie możemy wykluczać robotów i tych, których pociąga seksualność robotów – skomentował redaktor naczelny „GP” Tomasz Sakiewicz. Wkrótce po pojawieniu się robota pozostali uczestnicy protestu przestali pojawiać się pod redakcją. Czy oznacza to, że dyskryminują i wykluczają kolegę-aktywistę, który wysunął postulaty odważniejsze od sztampy LGBT?

Niestety, na to wskazywałaby wypowiedź aktywisty LGBT Bartosza Staszewskiego, który w skandaliczny sposób podważył podmiotowość protestującego aktywisty LGBT-R, twierdząc, że to przebrany… Tomasz Sakiewicz. „Pan Sakiewicz z takimi umiejętnościami powinien łatwo znaleźć pracę w cyrku” – napisał Staszewski. W obronie podmiotowości robota stanowczo wystąpił redaktor naczelny „GP”: – W czasie, gdy pod siedzibą „Gazety Polskiej” zjawił się robot LGBT-R, przebywałem w Londynie. Co prawda w najnowszych „Gwiezdnych wojnach” Luke Skywalker mógł przebywać na dwóch planetach naraz, ale ja niestety takich umiejętności nie posiadam.

Również zachowanie niektórych posłanek, które zapytaliśmy o protest przedstawiciela LGBT-R, nie napawa optymizmem. Joanna Scheuring-Wielgus z koła poselskiego Teraz! rzuciła słuchawką, natomiast Monika Rosa z PO-KO powiedziała, że do nas oddzwoni, ale obietnicy nie dotrzymała.

Pewną nadzieją napawa postawa Joanny Senyszyn z SLD. – Niewykluczone, że w przyszłości, jeżeli roboty będą codziennymi gośćmi w naszych domach, będą nam pomagać w prowadzeniu domu, będą nam pomagać w prowadzeniu firmy, to być może osoby o innej orientacji niż heteroseksualna będą chciały mieć w swoich domach czy w swoich biurach również roboty o takiej orientacji – powiedziała nam. Jednocześnie zachowawczo dodała, że...
[pozostało do przeczytania 16% tekstu]
Dostęp do artykułów: