Porozmawiaj z transseksualistą, czyli co finansuje samorząd PO. Zamiast książek biblioteki wypożyczają gejów

W kilkudziesięciu polskich miastach jest realizowany projekt „Żywa Biblioteka” – tytuły „Żywych Książek” promują różnorodność i równość. W tę inicjatywę jest zaangażowane m.in. Stowarzyszenie Diversja oraz Stowarzyszenie Lambda, a środki pochodzą głównie z Fundacji Batorego oraz Funduszy norweskich. Partnerem akcji była przez pewien czas Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży.

O trwającej ofensywie LGTB nie trzeba już nikogo przekonywać. Wydarzenia ostatnich miesięcy pokazują, że trwa wojna kulturowa, w którą zaangażowane są liberalne środowiska i ogromne pieniądze. Często inicjatywy związane z LGBT przedstawia się jako projekty antydyskryminacyjne i promujące równość, a przykładem tego jest działalność „Żywych Bibliotek”.

„Żywa Książka”
Z ogólnodostępnych informacji na temat „Żywej Biblioteki” można się dowiedzieć, że działalność ta polega na wypożyczeniu „Żywej Książki”, czyli osoby, z którą można porozmawiać. Na głównej stronie internetowej „ŻB” wymieniono katalog różnych postaci, między innymi feministkę, księdza, osobę z zespołem Downa, lesbijkę, nastoletnią matkę. Zdecydowanie więcej można dowiedzieć się z konkretnych projektów. I tak 29 czerwca tego roku w ramach Opolskiego Festiwalu Miłości Stowarzyszenie Tęczowe Opole zorganizowało „Żywą Bibliotekę” , której partnerem była Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu. Na zaproszeniu na to wydarzenie widniał katalog „Żywych Książek”, z którymi można było porozmawiać: były więzień, gej, Turek, osoba transpłciowa, mama osoby niebinarnej (osoby, która nie wytworzyła, nie otrzymała albo zrezygnowała z identyfikacji rodzajowych – tożsamości opartych na rozróżnieniu płci biologicznych: męskiej i żeńskiej). Wydarzenie zostało sfinansowane przez Fundację Batorego.
Trzy dni później, 20 czerwca, „Żywa Biblioteka” została zorganizowana w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie – patronat nad tym wydarzeniem objął Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Wzięły w...
[pozostało do przeczytania 81% tekstu]
Dostęp do artykułów: