Koszmarna zbrodnia. Zostawili ofiarę na torach

Po imprezie z przyjaciółmi 24-letni Dariusz samotnie wracał do domu. Niestety, w drodze na dworzec spotkał obcych mężczyzn, którzy namówili go na kupno alkoholu. Gdy jeden z nich chciał więcej pieniędzy – odmówił. Za to został pobity i nieprzytomny pozostawiony na torach. Aż nadjechał pociąg!

Nad ranem, w sobotę 18 listopada 2017 roku (kilka minut po godzinie piątej), pociąg relacji Katowice–Racibórz dotarł do stacji w Mikołowie. Wtedy doszło do koszmaru – na torach leżał człowiek, który został przejechany przez lokomotywę. Ofiara nie miała żadnych szans, młody mężczyzna zginął. Na miejscu dramatycznych wydarzeń natychmiast pojawili się policjanci, pracownicy kolei, prokurator... Szybko ustalono tożsamość zmarłego. Był to 24-letni student Dariusz F., mieszkaniec pobliskiej miejscowości Orzesze, który do Mikołowa przyjechał kilka godzin wcześniej, a noc spędził w nowo otwartym klubie, gdzie bawił się w towarzystwie przyjaciół. Po zakończeniu imprezy podjął tragiczną w skutkach decyzję – do domu postanowił wracać pociągiem. I to sam, choć był środek nocy. Początkowo sądzono, że na dworcu doszło do nieszczęśliwego wypadku. Nie wykluczano również, iż ofiara popełniła samobójstwo. W to ani przez chwilę nie wierzyła siostra Dariusza. „To niemożliwe, on był radosny, miał dużo pomysłów i planów” – zapewniała Klaudia F., która rozpoczęła poszukiwania osób mogących pomóc wyjaśnić, co się stało. Na apel w mediach społecznościowych zareagowała kobieta, która jechała tamtym pociągiem. Opowiadała, że jej uwagę przykuło dziwne zachowanie mężczyzn stojących na stacji. Byli mocno zdenerwowani, a jeden krzyczał do drugiego: „Coś ty narobił!”. Z kolei policjanci zabezpieczyli nagrania z miejskiego monitoringu, a kamery uchwyciły Dariusza F. w towarzystwie trzech nieznajomych.

Prawdziwym jednak przełomem stały się zeznania Michała O., który sześć dni po tragedii przyszedł na komisariat i opisał z makabrycznymi szczegółami przebieg zbrodni....
[pozostało do przeczytania 59% tekstu]
Dostęp do artykułów: