Paliwowe instamodelki pod okiem służb. Tajemnice ojca, „polska lalka Barbie” i multimilioner z Londynu

Oficjalnie prowadzi sklep internetowy z dodatkami do odzieży i popularne konto na Instagramie. Faktycznie ta blondynka z Białorusi, pracująca wcześniej w rosyjskim koncernie naftowym Łukoil, ma być ważnym ogniwem w handlu w Polsce paliwami pochodzącymi ze Wschodu – wynika z ustaleń „Gazety Polskiej”.

Na jej koncie na Instagramie (obserwuje je ponad 47 tys. osób) można znaleźć dziesiątki zdjęć z Paryża, Dubaju, Monaco czy Moskwy. 28-letnia Białorusinka Kristina V. vel Visokaya chwali się na nich swoimi zagranicznymi wyjazdami, pobytami w luksusowych hotelach, zakupami w najdroższych sklepach, a także imprezami w modnych klubach. Na co dzień mieszka w Warszawie, gdzie oficjalnie prowadzi sklep internetowy „Kristina V” oferujący bardzo specyficzne dodatki do odzieży. Reklamują je znane polskie celebrytki.
Jednak z ustaleń „Gazety Polskiej” wynika, że Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW) i Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA) podejrzewają, iż ta białoruska blondynka, pracująca wcześniej dla rosyjskiego koncernu naftowego Łukoil, może być ważnym ogniwem w handlu na terenie Polski paliwami pochodzącymi ze Wschodu. W tej branży od lat działa jej ojciec, posiadający szerokie wpływy na Białorusi i w Rosji. Ona sama ma wspierać interesy jednej z warszawskich spółek paliwowych.
Z kolei jej najlepszą przyjaciółką jest popularna instamodelka Julia Dybowska (jej profil śledzi blisko 380 tys. osób). Co łączy tę okrzykniętą „polską lalką Barbie” blondynkę z branżą naftową? Spotyka się z brytyjskim multimilionerem Robertem Tchenguizem, współwłaścicielem kojarzonej z Rosjanami firmy doradczej Rotch Energy, która swego czasu brała udział w próbie prywatyzacji polskiego sektora naftowego.

Wpływy u Łukaszenki
Sierpień 2004 roku. W jednym z bloków mieszkalnych przy ul. Niepodległości w Warszawie swoją działalność rozpoczęła spółka Riwal. Z przedmiotu działalności wynika, że miała działać m.in. w branży...
[pozostało do przeczytania 81% tekstu]
Dostęp do artykułów: