Zabił siostrę żony. Fatalny romans

Grzegorz G. prawdopodobnie nigdy nie wyjdzie na wolność. Bo w okrutny sposób zabił szwagierkę (siostrę żony), z którą miał romans. Ofiara była w zaawansowanej ciąży. Morderca nie miał jednak litości dla matki swojego dziecka. On nawet okradł kobietę po jej śmierci!

Jolanta Ś. miała 25 lat. W maju 2016 roku mieszkanka Dębicy zniknęła. Jej bliscy podnieśli alarm – zwłaszcza, że kobieta była w zaawansowanej ciąży, minął termin porodu, a ona z nikim się nie skontaktowała. Wkrótce zaczęły też przychodzić niepokojące SMS-y – rzekomo od Jolanty – o sprzedaży dziecka. Nalegała, aby jej nie szukano. Oczywiście, krewni zgłosili sprawę policji, śledczy rozpoczęli poszukiwania, ale przez długi czas tkwiły w martwym punkcie. Brakowało informacji o tym, co spotkało kobietę. Kilka miesięcy później nagle przepadł Grzegorz G., 30-latek będący szwagrem Jolanty, mężem jej siostry. Dwa zaginięcia w jednej rodzinie w tak krótkim czasie? To spowodowało, że policjanci zaczęli łączyć oba zdarzenia. Zresztą już wcześniej odkryli, że mężczyzna ukrywa prawdę. Tych dwoje łączył bowiem sekretny romans. Mógł więc coś wiedzieć o losie Jolanty. Śledczy przygotowali zasadzkę, bo liczyli, że mężczyzna w końcu się pojawi we własnym domu. Dopiero w listopadzie Grzegorz G. wpadł, ale podczas przesłuchania złożył wyjaśnienia. O tym, co się stało z jego kochanką. Podał szczegóły, które mogła znać jedynie osoba osobiście biorąca udział w dramatycznych wydarzeniach. Wskazał nawet miejsce ukrycia zwłok. Wtedy Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa Jolanty Ś. I ustaliła jak doszło do tragedii.

Grzegorz G. i jego szwagierka z oczywistych powodów ukrywali swój romans. Przez długi czas udawało im się zachować tajemnicę. Kobieta jednak zaszła w ciążę. Mijały miesiące, a mężczyzna nie potrafił podjąć decyzji co dalej. Grał na zwłokę. Zapewne kochanka naciskała. Tamtego dnia spotkali się późnym wieczorem. „Żonaty mężczyzna prawdopodobnie nie...
[pozostało do przeczytania 60% tekstu]
Dostęp do artykułów: