Sześć sekund... Urodziny zakończone dramatem

Albert R. świętował urodziny. Niestety, ta noc okazała się najgorszą w jego krótkim życiu – uderzony przez bandziora upadł na jezdnię, a po chwili przejechał po nim samochód. Stało się to w ciągu zaledwie... sześciu sekund! Lekarze wprawdzie uratowali życie chłopaka, ale już nigdy nie wróci on do pełni zdrowia. Przed sądem ruszył niedawno proces Krzysztofa M. i kobiety kierującej autem.

Był piłkarzem Warty Poznań, grał w młodzieżowej drużynie klubu z Dębca. Odnosił sukcesy również w jeździe na deskorolce. Miał przed sobą karierę. Na archiwalnych fotografiach widać wysportowanego, uśmiechniętego nastolatka. Są też inne zdjęcia – zrobione niespełna miesiąc temu na sali rozpraw Sądu Okręgowego w Poznaniu. 21-letni Albert R. siedzi na wózku inwalidzkim, wychudzony, jakby nieobecny... Na co dzień nie funkcjonuje samodzielnie. „Po tych urazach, jeśli będzie w stanie cokolwiek sam zrobić, to będzie szczęście dla nas” – przyznał ojciec chłopaka.

Co się stało, że młody sportowiec jest obecnie inwalidą wymagającym całodobowej opieki?! Jego życie legło w gruzach w nocy 28 października zeszłego roku, gdy świętował swoje urodziny. Do dramatycznych wydarzeń doszło przy ulicy Krysiewicza, w centrum Poznania, tuż obok Starego Rynku. W internecie nadal można obejrzeć krótkie, ale wstrząsające nagranie zarejestrowane przez miejski monitoring. Widać na nim, że Albert najpierw został spoliczkowany, ale napastnik nie odpuścił. Podszedł jeszcze raz, wziął zamach i uderzył z całej siły pięścią w twarz chłopaka, który bezwładnie upadł na środek jezdni. Nagle pojawił się samochód jadący tym pasem. Niestety, kierowca nie zauważył, że ktoś leży na drodze. Jak się później okazało, auto prowadziła 38-letnia Marta S. Albert trafił do szpitala, ale jego stan był ciężki. Miał liczne obrażenia wewnętrzne, ale przede wszystkim pękniętą czaszkę i uszkodzony mózg. Dlatego konsekwencje są tak dramatyczne...

Śledztwo mające wyjaśnić, co dokładnie się...
[pozostało do przeczytania 60% tekstu]
Dostęp do artykułów: