Dziękujemy, Agnieszko! Byłaś wielka! Isia żegna się z kortem

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę w wieku zaledwie 29 lat. Decyzja ta jest zaskakująca, ale tylko pozornie. Jeśli prześledzimy, jakie w ostatnich dwóch latach miała kłopoty ze zdrowiem, to łatwiej zrozumiemy, co nią powodowało.

„W trosce o swoje zdrowie, z pełną świadomością obciążenia, jakie niesie rywalizacja na tak wysokim poziomie, nie jestem już w stanie zmobilizować swojego organizmu do jeszcze większej eksploatacji” – napisała Radwańska w swoim pożegnalnym oświadczeniu.

Wielkie sukcesy
Polski sport stracił rozpoznawalną na całym świecie zawodniczkę, wszędzie lubianą i docenianą. Takich globalnych marek mamy niewiele. Podobną pozycję w światowym sporcie ma jedynie Robert Lewandowski, a jeśli Roberta Kubicę nadal traktować jako w pełni sprawnego sportowca, to w tej małej grupie znajdzie się także on. Radwańska wygrała 20 turniejów, 28 razy grała w finałach. Żaden polski tenisista ani tenisistka nigdy nie osiągnął takich sukcesów. Najważniejszym triumfem w karierze Agnieszki było zwycięstwo w turnieju Masters, nieoficjalnych mistrzostwach świata tenisistek. Działo się to całkiem niedawno, bo w 2015 roku. Radwańska osiągnęła szczyt kariery i wszyscy oczekiwaliśmy kolejnych wspaniałych sukcesów. Niestety okazało się, że na więcej nie było jej stać. Wymarzonego Wielkiego Szlema Agnieszka też nigdy już nie wygra, choć w 2012 roku była tego bardzo blisko, dzielnie walcząc z Sereną Williams w finale Wimbledonu.
Isia, jak mówią na nią rodzice, najważniejszy mecz przegrała niestety z własnym organizmem. Jedna z najambitniejszych i walecznych dziewczyn w tenisowym tourze, miała już dość zmagania się z kontuzjami. W 2017 roku miała częste kłopoty z infekcjami wirusowymi, a w ostatnim sezonie – ze stopą i zmęczeniem. W efekcie tenisistka, która przez pewien czas zajmowała drugie miejsce w rankingu WTA, ostatnio spadła na 75. miejsce w światowym rankingu.
– Nie trenuję, tylko się rehabilituję...
[pozostało do przeczytania 60% tekstu]
Dostęp do artykułów: