Ile osób zabił Tadeusz G.? „Kiler” wydawał wyroki. I mordował!

Na pozór rolnik i plantator truskawek. Naprawdę brutalny, nieznający litości bandyta. Tadeusz G., szef „gangu kantorowców”, jest odpowiedzialny – według prokuratury – za śmierć kilkunastu osób. Niby został już skazany na dożywocie, ale odkryto kolejne zbrodnie okrutnego psychopaty.

„Największy zbrodniarz w powojennej Polsce”, „nawet mafie nie mają tylu ofiar na sumieniu” – tak dziennikarze komentowali początek procesu Tadeusza G. i jego kompanów, którzy niedawno zasiedli na ławie oskarżonych w Sądzie Okręgowym w Kielcach. Działalność tej bandy do dzisiaj szokuje, choć od jej rozbicia minęło sporo czasu. Lista ofiar jest bowiem bardzo długa. „To wszystko bajki” – twierdził tymczasem mężczyzna nazywany „Kilerem” (bo bez wahania mordował swoje ofiary) lub „Truskawą” (bo prowadził plantację tych owoców). Tadeusz G. (rocznik ’60) nie przypomina gangstera wzorem z sensacyjnych filmów. Niski, bez wykształcenia, pochodzący ze wsi Wola Jachowa i rzekomo pracujący na roli. Równocześnie kierujący – tak twierdzą śledczy – bandą o charakterze zbrojnym, która w latach 90. ubiegłego wieku grasowała i siała postrach w województwie świętokrzyskim. Długo pozostawali bezkarni, ale wreszcie zaczęto odkrywać ich zbrodnie. Ich okrucieństwo, łatwość, z jaką odbierali ludziom życie, wywoływały przerażenie!

Śledztwo dotyczące nieosądzonych jeszcze zabójstw prowadził małopolski specwydział ds. przestępczości zorganizowanej. Opis mordów popełnionych przez siedmiu mężczyzn jest wstrząsający. „Prokurator oskarżył Tadeusza G. o kierowanie zabójstwem, dokonanie pięciu innych zabójstw oraz trzech rozbojów, w tym z użyciem niebezpiecznych przedmiotów w postaci kijów bejsbolowych” – podała Prokuratura Krajowa. Czesław T. zajmował się lichwą, ale sam również pożyczał od innych osób. W końcu wydał na niego wyrok Tadeusz G., któremu rzekomo był winien sporą sumę. Mężczyzna został uprowadzony w sierpniu 1997 r. „Mimo że Czesław T. zaproponował natychmiastowy...
[pozostało do przeczytania 60% tekstu]
Dostęp do artykułów: