Poczta Polska w cyfrowym świecie. Poczta wzbogaca ofertę o innowacyjne rozwiązania

Mimo silnej konkurencji na polskim rynku usług pocztowych nasz narodowy operator zajmuje na nim ważną pozycję, a ambitne plany mają ją jeszcze wzmocnić.

W dobie dynamicznego rozwoju nowoczesnych technologii Poczta Polska inwestuje w platformę cyfrową, choć dba także o rozwój sieci placówek i wzrost liczby doręczycieli. Takie zadania ujęto w strategii na lata 2018–2022. Silny akcent kładzie też na współpracę z administracją państwową, na e-commerce i logistykę międzynarodową. Dzięki zmianom Poczta chce powiększyć wpływy z usług międzynarodowych 2,5-krotnie, a z obszaru usług logistycznych nawet 5-krotnie. W 2021r. całkowite przychody Poczty mają sięgać 7 mld zł.
Poczta zamierza osiągnąć ten cel instalując także automaty pocztowe, z których o dowolnej porze odebrać można zamówioną przesyłkę. Pierwsze takie urządzenia już się pojawiły. Automaty Poczty Polskiej pozwalają użytkownikom na odbiór paczki w ciągu 7 dni. Kierując się dobrem swoich klientów Poczta wybiera najdogodniejsze lokalizacje dla tych urządzeń.
W tej chwili do dyspozycji klientów pozostaje 10 tys. punktów odbioru. Oprócz placówek i automatów pocztowych są wśród nich sklepy sieci Żabka i Freshmarket, kioski Ruchu oraz stacje paliw Orlen. W ramach współpracy z Orlenem Poczta zamierza umożliwić odbiór paczek na podstawie PIN oraz ich nadawanie na stacjach paliw Orlen.
Nasz narodowy dostawca przesyłek chce też kontrolować jedną trzecią międzynarodowego rynku transferów pieniężnych w kraju. Realizacji tego zamierzenia sprzyja sieć 4,6 tys. placówek Poczty Polskiej, w których można dokonywać transferów, oraz współpraca z Bankiem Pocztowym i MoneyGram – globalną firmą specjalizującą się w przekazach pieniężnych. Pieniądze z konta, jak i przekazy można wysyłać do 200 krajów na świecie.

eCommerce przyszłością Poczty
Poczta nie zamierza też ustąpić pola w szybko rosnącym rynku e-commerce. Handel internetowy kwitnie, najintensywniej...
[pozostało do przeczytania 45% tekstu]
Dostęp do artykułów: