Ekolog żywemu nie przepuści. Ataki na kapelana Lasów Państwowych

Hejt w internecie, nękanie sądowe, plotki i ataki personalne – gdy wiele osób już zapomniało o konflikcie o Puszczę Białowieską, a rząd porzucił sprawę, aktywiści nadal nie odpuszczają tym, którzy w sporze opowiedzieli się po stronie zdrowego rozsądku. Nagonka trwa, a w niej wykorzystywane są wszystkie metody, żeby opluć i zgnoić.
 
O konflikcie o Puszczę Białowieską napisano już bardzo wiele. W ostatnich tygodniach w Polsce dochodzi do zmiany postrzegania problemu, gdy okazało się, że w analogicznej sytuacji w Lasach Bawarskich Niemcy bez problemu mogą wycinać drzewa zarażone kornikiem. Tymczasem na terenie Puszczy Białowieskiej trwa rozliczanie osób, które zdecydowały o tym, aby usuwać zarażone przez kornika świerki. Oczywiście na pierwszy ogień poszli leśnicy. Jak poinformował portal oko.press, w ubiegłym tygodniu Sąd Rejonowy w Hajnówce nakazał prokuraturze zajęcie się sprawą nadleśniczego z Hajnówki Grzegorza Bieleckiego. Wcześniej prokuratorzy odmówili wszczęcia śledztwa, ale ich decyzję zaskarżyła Pracownia na rzecz Wszystkich Istot. Sędziowie, którzy wielokrotnie zdążyli już uniewinnić ekologów za przypinanie się do maszyn leśnych podczas wycinki i tym razem okazali się czuli na prośby aktywistów.
 
Zabić aktywność
Takie zawiadomienia są standardem dla księdza Tomasza Duszkiewicza. To bezsprzecznie jedna z osób, która najbardziej naraziła się ekologom, aktywnie organizując miejscowych do walki o Puszczę Białowieską. Pracę w temacie rozpoczął jeszcze w czasie, gdy rządziła koalicja PO-PSL. Wtedy w PB regularnie odbywały się protesty niezadowolonych mieszkańców, którzy wręcz domagali się od władz podjęcia działań. Po przejęciu władzy przez PiS i gdy ministrem środowiska został prof. Jan Szyszko, jego działania przybrały na sile. – Ksiądz Tomasz Duszkiewicz bardzo angażuje się w życie społeczne. Jako duszpasterz tworzy wspólnotę Ekologicznego Forum Młodzieży. Aktywnie pomaga wielu osobom. Stoi ma...
[pozostało do przeczytania 61% tekstu]
Dostęp do artykułów: