Kultura

WYSTAWA


Stan wyjątkowy w Szczecinie! W Muzeum Sztuki Współczesnej w Szczecinie 22 marca o g. 17 odbędzie się wernisaż wystawy „Medialny stan wyjątkowy”. Zostaną zaprezentowane prace wykładowców i studentów na co dzień tworzących sztukę opartą na nowoczesnych technikach i multimediach. Zebrane w jednym miejscu prace mają dać odpowiedź na pytanie, jaki potencjał drzemie w młodych artystach i jakie są ich relacje w sztuce ze starszymi kolegami wykładowcami, na podstawie konfrontacji dzieł. Tym samym cała wystawa stanowi pewnego rodzaju eksperyment współczesnej sztuki multimedialnej. Będzie ją można oglądać do 15 kwietnia.

MUZYKA


Lex Hives – taki tytuł nosi najnowszy studyjny album szwedzkiej grupy The Hives. Krążek jest z całą pewnością na piątkę. I nie tylko dlatego, że energetyczne, rockowe kawałki znajdujące się na tej płycie mają porywającą moc, która zniewoli niejednego miłośnika mocnego grania. Album jest piątym z kolei krążkiem studyjnym szwedzkiego zespołu, wydanym po pięcioletniej przerwie. Na dodatek ukaże się na sklepowych półkach 5 czerwca. Na 12 utworów znajdujących się na płycie 10 jest zmiksowanych przez Andrew Shepsa, pracującego m.in. dla Adele i Red Hot Chilli Peppers.

WYDARZENIE


Wielkanocny tramwaj na Śląsku. Muzeum Śląskie zorganizowało niesamowitą atrakcję przewidzianą dla młodzieży i nie tylko. Już od 20 marca swoją ósmą edycję będzie miała impreza „Świąteczna jazda z Muzeum Śląskim”. Zabytkowy tramwaj, pełen eksponatów związanych z symboliką życia obecną podczas świąt Wielkiej Nocy, krążyć będzie po miastach województwa śląskiego. Wsiąść do niego będzie można m.in. w Bytomiu, Chorzowie, Katowicach, Rudzie Śląskiej, Sosnowcu, Zabrzu, Dąbrowie Górniczej, Będzinie i Czeladzi. Impreza potrwa do 10 kwietnia.

WYSTAWA


Srebro i bursztyn. W Muzeum Historycznym Miasta Gdańska 22 marca...
[pozostało do przeczytania 41% tekstu]
Dostęp do artykułów: