Tillerson, góral i zjednoczona (w dni parzyste) opozycja

Totalna opozycja i eksestablishmentowe media były bardzo zawiedzione, że ze spotkania Kaczyński–Tillerson nie prowadzono transmisji na żywo. Zamiast „lajfa” były domysły. Mogę ujawnić – trudno, raz kozie śmierć – dwie rzeczy. Te, których... nie było. Otóż sekretarz stanu USA nie zapytał, czy posłanka Mucha Joanna mogłaby zaśpiewać amerykański hymn przed meczem Super Bowl. Nie odniósł się też do faktu, być może ku osłupieniu ekspertów z TVN24, że partia Nowoczesna pani Kasi spadła w sondażach w okolice progu wyborczego.

Zostawmy Tillersona. Zajmijmy się „Księgą dziwów w Polsce”. To praca zbiorowa, którą codziennie pracowicie piszą, rozdział po rozdziale, śmieszność po śmieszności, politycy opozycji. Tej, która w dni parzyste jest zjednoczona, a w nieparzyste podzielona. W ostatnich dniach opozycja wygenerowała dwie wiadomości. Jak w dowcipie: jedna jest dobra, a druga zła. Będę miłosierny i zacznę od dobrej. Otóż dobra jest taka, że PO i Nowoczesna będą mogły ewentualnie, potencjalnie, wszystko to być może, ja to jednak między bajki włożę, zsumować swoje poparcie. Natomiast zła wiadomość jest następująca: poparcie obu tych partii należy ewentualnie dodać, a nie mnożyć. Cóż, taka lekcja matematyki.

W TVP Info relacja na żywo: prezydent Trump w Davos. W TVN24 w tym samym czasie reportaż o Polaku po pijanemu „hajlującym” na Słowacji. Tak, są rzeczy ważne i ważniejsze. Wiertnicza, tak jak Czerska, ma swoje priorytety. Trawestując stare przysłowie: „Pokaż mi swoje priorytety, a powiem ci, kim jesteś”.

Ano właśnie. Skoro jesteśmy już przy stacji TVN i jej reportażu o wariatach biegających po lesie z torcikami i swastykami z wafelków, przykuwa moją uwagę wypowiedź świra od Hitlera. Mówił on, że towarzysz Hitler Adolf (towarzysz, bo przecież „Kamerade” z Narodowo-Socjalistycznej Partii Robotników Niemiec) „był kulturalnym człowiekiem”. Cóż, nie do końca odpowiadam za swoje skojarzenia, ale przypomniał mi się inny...
[pozostało do przeczytania 21% tekstu]
Dostęp do artykułów: