Kultura

WYDARZENIA

Pogromcy demonów powracają – Tenacious D, czyli Jack Black i Kyle Gass postanowili wydać nowy album „Rize of the Fenix”. Jego premiera odbędzie się w połowie maja. Jack i Kyle podkreślają, że ich krążek został nagrany w garażu za 600 dolarów, czyli za tyle, za ile powstał album „Bleach” zespołu Nirvana i „Help” legendarnych Beatlesów. Na płycie znajdzie się 13 nowych utworów nawiązujących do historii Gandalfa z trylogii „Władca Pierścieni”. „Kiedy nasz film »Pick Of Destiny« nie znalazł się w zestawieniach najlepszych filmów na całym świecie, załamaliśmy się. Byliśmy jak persona non grata. Później pomyśleliśmy, że Gandalf Szary też kiedyś upadł, ale wstał, pokonał własne demony i wrócił do żywych”.

WYDARZENIA

Cohen znów podbija Polskę – Prezentowany przez nas niedawno jako płyta tygodnia krążek Leonarda Cohena „Old Ideas” właśnie pokrył się platyną. Polska to pierwszy kraj, w którym Cohenowi udało się osiągnąć ten sukces. Najwyraźniej kanadyjski artysta potrafi znaleźć klucz do naszych serc i umysłów. Z całą pewnością jednak swój niemały udział w tym sukcesie ma zmarły rok temu bard i satyryk Maciej Zembaty, który w genialny sposób tłumaczył teksty Cohena i promował jego twórczość w Polsce. Obecnie roli tej podjął się Daniel Wyszogrodzki.

FOTOGRAFIA

Zwierzęta w obiektywie – Muzeum Narodowe w Szczecinie otworzyło wystawę „Fotografia dzikiej przyrody 2011”. Zdjęcia, które można zobaczyć na wystawie, to zwycięskie prace w konkursie „Wildlife Photographer of the Year 2011”. Konkurs organizowany jest rokrocznie od 1965 r. przez BBC Wildlife Magazine oraz Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. To największy i najbardziej znany na świecie projekt promujący zdjęcia dzikiej przyrody. Jego efektem są wystawy w kilkudziesięciu krajach. Szczecińska jest jedną z nich. Wystawę będzie można oglądać do 28 marca. Bilety 7 zł normalny, 4 zł ulgowy.

...
[pozostało do przeczytania 43% tekstu]
Dostęp do artykułów: