Jadwiga Kaczyńska w filmie „10.04.10”

Tymczasem opublikowany na portalu Niezalezna.pl trailer filmu odnotował po dwóch dobach rekordową liczbę wejść – prawie 60 tysięcy. Ten rekord pobił zamieszczony w niedzielę późnym wieczorem zwiastun „10.04.10” z wypowiedziami matki braci Kaczyńskich – do poniedziałkowego wieczoru, a więc w niecałą dobę, przekroczył 100 tysięcy.

Ostatni zwiastun wywołał falę wpisów z wyrazami sympatii dla Jadwigi Kaczyńskiej. Publikujemy niektóre z nich.

„Droga Pani Jadwigo, sercem jesteśmy z Panią i Pani Rodziną. Trwamy, jednoczymy się i domagamy się nieustannie uczciwego, międzynarodowego śledztwa, rząd miał wyjście, nie skorzystał. Ze strachu, zdradził? Wszystko jedno. Zawiódł. Nie spełnił swojej powinności wobec Polaków, tych którzy zginęli i tych, którzy Ich opłakują. grania”

„Gdyby jeszcze ktoś nie wiedział, gdzie jest Polska, to jest tu w sercu Matki J. Kaczyńskiego. zbyszek”

„Szanowna Pani Jadwigo, Wydaje mi się, że oni się bardzo boją poznania tej prawdy. »Albo ją znają i też się boją – mówi Jadwiga Kaczyńska w filmie Anity Gargas 10.04.10«.

Pozwoliłem sobie zacytować fragment Pani wypowiedzi. Boją się? O tak! Przed kamerami stacji TV i mikrofonami radiowymi czują się pewni siebie. Jak na nich patrzę i słucham, to zaraz mi się przypomina bajka o Królu Midasie. Tamten, czego nie dotknął, to zamieniał wszystko w złoto. Naszym »midasom« wydaje się, że każde ich wypowiedziane kłamstwo zamieni się w prawdę. Kiedyś już tu napisałem i dziś powtórzę. W zaciszach domowych, bez kamer i mikrofonów, paraliżuje ich potworny strach. Im dłużej taki stan trwa, tym gorzej dla nich. Prawda zawsze zwyciężała i tak będzie tym razem. Musimy uzbroić się w cierpliwość i w tym czasie zastanowić się nad sobą. Nauczyć się szacunku dla tego, co mamy. Zaniedbaliśmy wiele spraw. Ja dziś czuje się w pewien sposób winny śmierci śp. Prezydenta i jednocześnie Pani wspaniałego syna. Myślę, że wiele osób czuje się w podobny sposób. Nasza bierna...
[pozostało do przeczytania 49% tekstu]
Dostęp do artykułów: