Przykładny mąż i ojciec okazał się mordercą. Dożywocie dla zabójcy prostytutek

Po znalezieniu w krótkim czasie ciał dwóch prostytutek podejrzewano, że zbrodni dokonała ta sama osoba. Mordercą okazał się młody mężczyzna, którego znajomi uważali za spokojnego, sympatycznego człowieka. Nie mogli uwierzyć, że ma krew na rękach. Niedawno zapadł wyrok – dożywocie.


Kto kiedykolwiek jechał trasą 631 – zwłaszcza na odcinku z Rembertowa do Nieporętu (Mazowsze) – zapewne widział skąpo ubrane kobiety stojące na poboczu drogi, koczujące również w pobliżu leśnych parkingów. To oczywiście prostytutki, potocznie nazywane „tirówkami”, które w kusych spódniczkach wabią klientów – kierowców gotowych przerwać podróż i skorzystać z ich „usług”. Nie jest tajemnicą, że większość z nich to cudzoziemki. Nierzadko siłą zmuszane przez sutenerów do nierządu.

W czerwcu 2015 r., w lesie koło miejscowości Marki, odnaleziono ciało młodej kobiety. Na pewno leżało tam od dłuższego czasu. Pierwsze wnioski nasuwały się same – ubranie, jakie zmarła miała na sobie, sugerowało, że to prostytutka. Szybko udało się ustalić jej tożsamość – Nadieżda I., Bułgarka, która zaginęła kilka tygodni wcześniej. Nikt jej jednak wcześniej nie szukał. Dzisiaj wiadomo, że do zbrodni doszło 25 maja. Kobietę uduszono. Początkowo ściganie zabójcy przypominało poszukiwanie igły w stogu siana. Koleżanki Nadieżdy nie należały do zbyt rozmownych, naocznych świadków tragedii nie było, a na tamtym terenie raczej próżno szukać kamer monitoringu – to po prostu ciągnący się kilometrami las. Co gorsza, trasą codziennie przejeżdżają setki, a nawet tysiące samochodów, znalezienie tego właściwego wydawało się wówczas wręcz niemożliwe.

Niestety, na początku sierpnia sytuacja stała się jeszcze poważniejsza – w lesie koło Kobyłki znaleziono bowiem drugie ciało. Także „tirówki” stojącej przy drodze 631. Zamordowaną była Ukrainka Lidia R. – oprawca wrzucił jej ciało do głębokiego rowu. Sekcja nie pozostawiła wątpliwości, kobieta także została uduszona. –...
[pozostało do przeczytania 60% tekstu]
Dostęp do artykułów: