Tadek Polkowski: Chcemy rozpętać „Burzę” w świadomości Polaków

Młodzi ludzie są najcenniejszą grupą do pozyskania, ale nie ograniczamy się tylko do nich. Myślę, że świadomościowa pożoga po okresie komunizmu jest równie duża wśród starszych pokoleń – mówi Tadeusz „Tadek” Polkowski w rozmowie z Wojciechem Muchą. Najnowsza płyta  rapera „Niewygodna prawda 2/Burza 2014” już za tydzień z tygodnikiem „Gazeta Polska”

Płyta „Niewygodna prawda 2/Burza 2014” jest elementem szerszej akcji: „Burza 2014”. Czym jest ta akcja? Czy 1 marca będzie jej kulminacyjnym punktem?
Dopiero się rozgrzewamy, wydarzeń wokół 1 marca dzieje się wiele, ale cały 2014 rok to czas wielkich rocznic i akcja rozwijać się będzie w kolejnych miesiącach. Płyta jest równocześnie jednym z kluczowych elementów tej inicjatywy patriotycznej. Jej głównym celem jest promowanie historii najnowszej oraz pielęgnowanie pamięci o jej bohaterach.

Czego można się spodziewać po „Burzy”?
W ramach „Burzy” odbyły się już i odbędą dziesiątki koncertów, spotkania ze świadkami historii, konferencje, wystawy, przeglądy i pokazy filmów. Akcji towarzyszy zbiórka pieniędzy dla kombatantów na Kresach Wschodnich oraz na wszelkie formy upamiętniania historii. Prócz tego w ramach projektu wydajemy kilka książek, audiobooki, płyty muzyczne i nie tylko. Całość będzie można podsumować dopiero na początku przyszłego roku. Myślę, że liczba wydarzeń sięgnie pół tysiąca.

Nazwa akcji dość czytelnie odwołuje się do Akcji „Burza”, której 70. rocznica mija w tym roku.
To jednorazowy, choć całoroczny i kompleksowy projekt. Ze względu na liczbę organizacji i gości, którzy biorą w nim udział, można powiedzieć, że jest to projekt szczególny. Udało się zintegrować różne środowiska. Młodzi ludzie są najcenniejszą grupą do pozyskania, ale nie ograniczamy się tylko do nich. Myślę, że świadomościowa pożoga po okresie komunizmu jest równie duża wśród starszych pokoleń, więc właściwie nie ma się co...
[pozostało do przeczytania 59% tekstu]
Dostęp do artykułów: