Paweł Piekarczyk w Ameryce

W dniach 24–26 maja w sanktuarium pasyjno-maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej, w klasztorze oo. Bernardynów, odbędzie się VIII Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” Kalwaria Zebrzydowska 2013. Wszelkich informacji udzielają lokalni przewodniczący klubów „GP”.

Na zaproszenie klubów „GP” odwiedził USA i Kanadę Paweł Piekarczyk. W swojej podróży artystycznej był już w Nowym Jorku, Chicago, Toronto i Londynie, następne koncerty planowane są w Ottawie, Montrealu, Calgary, Vancouver, Seattle i Edmonton. Wszędzie koncerty Pawła odbywają się przy pełnych salach, a bisom nie ma końca. Jak sam mówi: „Zostałem przyjęty niezwykle życzliwie i ciepło. Publiczność reaguje żywiołowo i spontanicznie. Jestem zaskoczony wiedzą Polonii o współczesnych polskich problemach, w wypowiedziach po koncertach z wielką troską mówi się o przyszłości Polski, z nadzieją, że wkrótce dojdzie do takich zmian, które pozwolą na normalny rozwój kraju, za którym tak tęsknią”.

Klub „GP” Gdańsk II, Stowarzyszenie Kibiców Lechii Gdańsk „Lwy Północy” i Zarząd Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” zorganizowały w historycznej sali BHP projekcję filmu Mariusza Pilisa „Bunt stadionów” i spotkanie z reżyserem. Przybyli państwo Joanna i Andrzej Gwiazdowie.

Klub „GP” Andrychów II gościł znanego felietonistę i autora książek, prof. dr. hab. Jerzego Roberta Nowaka. Temat wykładu: „Polska i zagrożenia polskości”. Gospodarzem spotkania był przewodniczący klubu Zbigniew Małecki. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz miasta oraz osoby ze środowisk katolickich związanych z telewizją Trwam i Radiem Maryja.

W Berlinie odbyło się walne zebranie Związku Polaków w Niemczech, na którym został wybrany nowy zarząd. Członkowie klubu „GP” w Hamburgu i klubu „GP” Berlin-Brandenburg, będący także członkami ZPwN spod znaku Rodła, również wzięli udział w walnym zgromadzeniu.

W Bydgoszczy II rocznica beatyfikacji Jana Pawła II uczczona została przez kibiców i środowiska...
[pozostało do przeczytania 65% tekstu]
Dostęp do artykułów: