Ameryka wybrała śmierć!

W tej sprawie najbardziej szokujące jest to, że aż 51 proc. katolików opowiedziało się po jego stronie. Cztery lata temu było ich o 3 proc. więcej, ale wtedy można było jeszcze powiedzieć, że jego proaborcyjne poglądy i plany nie są znane. Jednak po tym, jak wymusił on działania sprzeczne z zasadami wiary na instytucjach katolickich, jak zwiększył dotacje federalne dla Planned Parenthood i zapowiedział dalsze reformy prawa, które mają przyznawać coraz większe uprawnienia parom jednopłciowym, trudno znaleźć usprawiedliwienie dla katolików, którzy – mimo wszystko – na niego zagłosowali. Można oczywiście wskazywać błędy Republikanów, którzy zapowiadali ostre akcje przeciwko imigrantom z Ameryki Łacińskiej (a Latynosi są obecnie liczącą się grupą w łonie Kościoła katolickiego), ale trudno uznać to za usprawiedliwienie głosowania na kandydata tak jawnie prezentującego postawę wrogą nie tylko życiu, ale i wierze.

Dla Stanów Zjednoczonych w dłuższej perspektywie ten wybór (ale także sama sytuacja, w której trzeba było wybierać między niewierzącym ponoć chrześcijaninem a mormonem) oznacza, że Ameryka porzuciła chrześcijańską, purytańską i wolnościową tradycję, odrzuciła testament Ojców Założycieli i zdecydowała się na podążanie drogą dekadenckiej Europy. Imperia zawsze upadają, wchodząc na taką drogę, i nie mam jakoś wątpliwości, że podobnie będzie z Ameryką. Romney nie był wyborem doskonałym, miał liczne wady, ale gwarantował przynajmniej spowolnienie upadku duchowego (i co zawsze z tym związane, upadku moralnego i społecznego) Stanów Zjednoczonych. Teraz tej nadziei już nie ma. Imperium pada.

„Zmiana” Obamy oznacza jednak więcej zabijanych dzieci (także po urodzeniu), więcej propagandy gejowskiej za pieniądze amerykańskie i jeszcze mniej wolności sumienia. I to martwi znacznie bardziej niż upadek imperium – choć dla Polski to akurat bardzo zła informacja, bo to USA są gwarantem pokoju w Europie, bez nich nie jest on już ani pewny, ani stały....
[pozostało do przeczytania 35% tekstu]
Dostęp do artykułów: