Satanistów trzeba nawracać

I właśnie na tę sytuację zareagował Wojciech Cejrowski. „Natychmiast jego przełożony powinien go obłożyć ekskomuniką, władza kościelna powinna zareagować natychmiast na to publiczne zgorszenie. O tym powinno trąbić się we wszystkich mediach. Skoro zdarzyło się to w Krakowie, to powinien to zrobić lokalny biskup. Nie jestem specjalistą od prawa kanonicznego, ale tak mi się wydaje na chłopski rozum. Niegodziwe zachowanie księdza, który posługuje się w tym przypadku rangą kościelną – to jest ksiądz Kościoła katolickiego – a dopiero potem pan Boniecki. Tego nie wolno było zrobić, to skandaliczne zachowanie. To osobiście dotyka również mnie (…) ” – stwierdził w rozmowie z portalem Conowego.pl Cejrowski.

Oczywiście w sensie prawnym dziennikarz nie miał racji. W przypadku księdza pierwsze powinny być kary kanoniczne, a potem suspensa. Nie jest też jasne, czy głupie zachowanie duchownego może być ukarane od razu nawet suspensą. Ale w niczym nie zmienia to faktu, że przełożeni powinni (i wierzę, że tak jest) ostro reagować na tego typu „występy” zakonnika. Adam Darski nie jest bowiem miłym chłopcem, z którym można sobie przyjacielsko ponad podziałami pogwarzyć. Jest otwartym satanistą, a do tego człowiekiem, który szczyci się uczestnictwem w zbiorowym gwałcie. Ksiądz zatem, jeśli w ogóle z nim rozmawia, to nie po to, by wyrazić „solidarność ponad podziałami”, poprosić o wpis do książki, ale po to, by albo go nawracać, albo egzorcyzmować. Poklepywanie satanisty po plecach nie wchodzi tu w grę.
On nie jest – wbrew temu, co sądzi ks. Boniecki – jasełkowym satanistą, ale kimś, kto nieustannie promuje wrogość do chrześcijaństwa, a także miękki satanizm. Spotykanie się z nim, fotografowanie z kapłanem buduje wrażenie, że jego poglądy nie tylko nie są groźne, ale też możliwe jest ich pogodzenie z katolicyzmem. Nie ma też co ukrywać, że po wyznaniu o gwałcie trudno sobie wyobrazić, by ktokolwiek uczciwy miał ochotę na zdjęcie z Nergalem. Ten facet powinien...
[pozostało do przeczytania 43% tekstu]
Dostęp do artykułów: