Platformerski prezent na beatyfikację Jana Pawła II

To, co jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się absolutnie niemożliwe, stało się faktem. Większość (nieznaczna) posłów zagłosowała ostatnio przeciwko poprawce, która definiuje małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny. A prym wśród tak głosujących wiedli „chadecy” z Platformy Obywatelskiej. Na głosowanie zgodne ze zdrowym rozsądkiem i nauczaniem Kościoła odważyło się tylko 35 z nich (tym większa im za to chwała). Pozostali zaś (w tym Mirosław Drzewiecki, Cezary Grabarczyk, Paweł Graś, Rafał Grupiński, Iwona Guzowska, Małgorzata Kidawa-Błońska, Ewa Kopacz, Joanna Mucha, Stefan Niesiołowski, Julia Pitera, Grzegorz Schetyna, Radosław Sikorski, Adam Szejnfeld, Iwona Śledzińska-Katarasińska, Tomasz Tomczykiewicz) uznali, że nie ma powodów, by w Polsce małżeństwo było małżeństwem.

Następnego dnia, oczywiście, część posłów tłumaczyło, że się pomylili, że w istocie są za małżeństwem, ale nie „skumali”, że właśnie tego dotyczy głosowanie. I że oni oczywiście naprawią wszystko w Senacie. Ale, jak to zwykle bywa z obietnicami PO, okazało się, że i ta była kłamstwem. W Senacie przepadła bowiem o wiele lepiej sformułowana poprawka, dzięki której polskie sądy nie musiałyby zajmować się homo-rozwodami, homo-spadkami i tego typu podobnymi dziwactwami. Za przyjęciem ustawy bez poprawek było 48 senatorów, przeciw 46… A wśród polityków, którzy uznali, że spokojnie można rozwalać małżeństwo, byli m. in.: Krzysztof Piesiewicz, Łukasz M. Abgarowicz, Bogdan Borusewicz, Włodzimierz Cimoszewicz, Leon Kieres, Andrzej Person, Marek Rocki, Henryk Stokłosa, Edmund Wittbrodt.

To jednak nie wszystkie „genialne” pomysły PO. Kilka dni wcześniej minister do spraw równouprawnienia Elżbieta Radziszewska zaapelowała do ministra sprawiedliwości, by ten ułatwił polskim homoseksualistom śluby za granicami Polski, wydając im bez pytania o płeć przyszłego małżonka zaświadczenia o stanie wolnym…

Wszystkie te wydarzenia razem skłaniają do postawienia kilku pytań. Czy...
[pozostało do przeczytania 52% tekstu]
Dostęp do artykułów: