11 września 2019

Po obchodach 1 września Rosja wszczęła rwetes, że to obrzydliwa polska propaganda. Sam fakt, że ktoś na świecie wkurza się na skuteczność polskiej propagandy, to naprawdę szokująca nowość. A oprócz Rosji pisał tak również izraelski dziennik „Haaretz”. Przy tej okazji zaczęto znów mówić o pakcie Ribbentrop–Mołotow. Ribbentrop został potem rozstrzelany jako nazistowski zbrodniarz, natomiast nazwisko Mołotowa wypowiadało się najczęściej przy okazji opowieści o rzucanych w milicjantów koktajlach Mołotowa, czyli butelkach z benzyną. Zaskakujące, jak mało z nas zna historię tej nazwy. A została ona wymyślona przez żołnierzy fińskich, którzy używali tej specyficznej broni przeciw wojskom sowieckim. Otóż Mołotow zapewniać miał, że wojna będzie tak krótka, że w dniu urodzin Stalina, 18 grudnia 1939 roku, wypije na jego cześć koktajl w zdobytych przez Armię Czerwoną Helsinkach. No i potem chłopcy od Mołotowa przekonali się, jak smakują fińskie koktajle.

Wiele lat temu rozpocząłem w niniejszej rubryce rozważania na temat tego, czy Platforma Obywatelska jest bardziej obywatelska niż Milicja Obywatelska. Wówczas oba te twory łączył tylko drugi człon nazwy. Obecnie podobieństwa te znacząco wzrosły. Do wyborów idzie twór mający w nazwie „licja Obywatelska”. Do pełnej identyfikacji brakuje już tylko trzech liter.
Obserwując pozorowanie działań władz Warszawy w sprawie wpuszczenia – mówiąc niewulgarnie – szamba do Wisły, doszedłem do wniosku, że mają one nadzieję, iż Wisła jest jak środowisko sędziowskie. Sama się oczyści.
Cały stadion Legii Warszawa skandujący „Jarosław, Jarosław!” to spełnienie najgorszych koszmarów lemingów. Oprócz tego skandowali oni też „Jarosław Legię zbaw”. Leming świata kibolskiego nie zna, więc nie wie, że żartobliwy okrzyk dotyczy piłkarza Legii Jarosława Niezgody. A jak się dowie, to dopiero się zagotuje. Uzyskawszy ostateczny dowód, że Jarosław to Niezgoda. A Niezgoda rujnuje!
Grzegorz Braun ogłosił, że...
[pozostało do przeczytania 61% tekstu]
Dostęp do artykułów: