SZTUKA BIZNESU

Centrum Promocji Krajowej Izby Gospodarczej oraz Galeria TRĘBACKA4, informują o  dwóch wyjątkowych wydarzeniach promujących polską sztukę  i kulturę poza granicami Polski a przy tym współpracę gospodarczą i handlową w obszarze europejskim. A będzie to Wystawa i Wernisaż znanego na całym świecie polskiego artysty RAFAŁA OLBIŃSKIEGO.
 „Sektor kultury stanowi ważny czynnik rozwoju społecznego i gospodarczego, dlatego celem naszym jest integracja środowiska biznesu i sztuki, promocja sztuki polskiej i artystów skupionych wokół Galerii TRĘBACKA4. Pragniemy stworzyć wyjątkowe miejsce, gdzie nie tylko będzie można sztukę oglądać, ale też o niej porozmawiać, poznając współczesne trendy, które dominują na rynku sztuki w Polsce i na świecie. Misją Galerii jest przybliżenie biznesowi sztuki współczesnej, promocja inwestowania alternatywnego, pokazanie, jaka sztuka warta jest inwestycji. W te działania wpisują się wernisaże, wystawy, aukcje dzieł sztuki,  spotkania z kolekcjonerami w kraju i za granicą. Dlatego też wspólnie z Muzeum Polskim w Rapperswil w Szwajcarii oraz Konsulem RP w Monachium organizujemy dwie wystawy promujące prace najsłynniejszego polskiego współczesnego artysty Rafała Olbińskiego” - informuje Bożena Wróblewska Prezes Centrum Promocji KIG- organizator wydarzeń.
Wystawa w Rapperswil w Szwajcarii na Zamku w Muzeum Polskim rozpocznie się  29 sierpnia b.r. i  dzieła Mistrza będzie można obejrzeć do połowy października. W tym czasie, 26 września, odbędzie się Wieczór z udziałem Mistrza.
Wystawa w Monachium, będzie eksponowana w salach wystawowych Konsulatu RP  i  do końca  listopada będzie otwarta dla odwiedzających.
Prace Artysty podziwiać możemy w wielu renomowanych galeriach i muzeach m.in.: The National Arts Club w Nowym Jorku, Smithsonian Institution, Bibliotece Kongresu w Waszyngtonie, Suntory Museum w Osace. W 2002 roku wybrane obrazy Artysty umieszczono w programie projekcji na Grand Central Station w Nowym Jorku w panteonie Great Art jako jedną z atrakcji na cześć obchodzonego Dnia Ziemi. Rafał Olbiński jest także twórcą plakatów teatralnych i operowych m.in. dla New York City Opera i Philadelphia Opera. W sali głównej gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku zachwyca niezwykła 30 metrowa kurtyna jego autorstwa. Artysta projektuje również plakaty dla prestiżowych instytucji międzynarodowych. Na zlecenie Amerykańskiej Agencji Informacyjnej zrealizował projekt plakatu upamiętniającego 25 rocznicę Dnia Ziemi. Prace Artysty podziwiać mogli czytelnicy na łamach opiniotwórczych czasopism, m.in.: „Newsweek”, „Time”, „The New York Time”, „Business Week” i „Der Spiegel”. sBył wielokrotnie nagradzany. Do najbardziej prestiżowych należą artystyczny Oscar za Najbardziej Znaczący Plakat Roku, nagroda czasopisma Creative Review w Londynie za najlepszą brytyjską ilustrację, nagroda „Premio Divina Guilia” miasta Fondi we Włoszech za wybitny wkład do sztuki współczesnej, złoty medal Gloria Artist od Prezydenta Polski.
Krajowa Izba Gospodarcza jest od lat największą niezależną organizacją biznesu w Polsce, promującą społeczną wrażliwość biznesu. Nasze szerokie działania  pomagają przedsiębiorcom wdrażać etyczne standardy. W takie tło wpisuje się także wspieranie kultury i sztuki jako obszar społecznej odpowiedzialności biznesu.
Zapewniając profesjonalną  promocję w środowiskach związanych z Krajową Izbą Gospodarczą,  co wyróżnia nas pośród innych środowisk biznesowych chcemy podjąć się roli wyjątkowego mediatora między środowiskiem biznesowym a artystycznym.
„Tworząc Galerię TRĘBACKA4, pragniemy stworzyć silną markę, której cechą charakterystyczną będzie promocja kultury polskiej oraz  wspieranie polskich artystów ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb świata biznesu- podkreśla Bożena Wróblewska. Przedsiębiorca podobnie jak artysta tworzy coś nowego i wyjątkowego. Zarówno jeden jak i drugi potrzebuje odwagi do realizacji własnej wizji”.
Serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzenia Wystaw oraz uczestnictwa w Wernisażach otwierających Wystawy.