Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Czarodziej siatkówki, który oddał serce Polsce. Sylwetka Wilfredo Leóna

Dodano: 13/08/2019 - Nr 33 z 14 sierpnia 2019
Mógł grać w reprezentacji Rosji, Turcji lub Kataru. Wszędzie oferowano mu wielkie pieniądze, czasem dodatkowe profity. Wybrał reprezentowanie barw biało-czerwonych nie ze względu na kasę, ale – jak sam twierdzi – dlatego, że oddał serce Polsce. A wcześniej skradła je dziennikarka z Torunia, z którą ma córeczkę Natalię. Jeden z najlepszych siatkarzy świata zadebiutował w reprezentacji Polski 27 lipca w wygranym 3:0 meczu z Holandią, w którym bardzo dobrze zaprezentował się w ataku, gorzej w polu zagrywki. Rację ma Michał Kubiak, który twierdzi, że polskiemu Kubańczykowi trzeba dać trochę czasu na oswojenie się z nową sytuacją. Już teraz, obserwując go w Tauron Arenie na Memoriale Huberta Wagnera, można było poczuć, że mamy do czynienia z siatkarzem z nieco innej planety. Kiedy w pierwszym secie spotkania z Serbią zaatakował z wysokości drugiego piętra i „wbił siatkarskiego gwoździa”, widzowie niemal zawyli z zachwytu. Albo w czwartym secie, kiedy wszedł na zagrywkę, a