Oburzająca krzyżówka Piotra Lisiewicza

Gdy piszę te słowa, wielu z nas uczestniczy w uroczystościach z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Niech dzisiejsza krzyżówka spowoduje, że przedłuży się nam choć trochę ten nastrój. A i pozwoli nam przypomnieć wiedzę o bohaterach, bo często mamy ją wyrywkową. Wszak – jak rapuje Tadek Polkowski – w szkole nas o nich nie uczyli. Składając hasła do niniejszej krzyżówki, czułem ten dysonans – z jednej strony bohaterowie, z drugiej hasła bieżące, czyli często zaprzeczenie wartości tamtych z czasów współczesnych…

Nagrodą główną za rozwiązanie dzisiejszej krzyżówki są „Bajki dla Marysi i Alicji” autorstwa znanego bajkopisarza Tomasza Sakiewicza. Hasło z ubiegłego tygodnia to KOSZMARNY KAC. Dziś nagrody za krzyżówkę sprzed dwóch tygodni, tę z hasłem KOALICJA DINOZAURÓW. Nagrody główne, czyli filmy DVD „Ślady stóp” w reżyserii Juana M. Cotelo, otrzymują tym razem Jacek Klim z Giżycka oraz Andrzej Rączka z Wilkowic. Nagrody niespodzianki trafiają do Zofii Włodarczyk ze Skarżyska-Kamiennej, Ryszarda Drozda z Wrocławia, Kazimierza Hyrycza z Elbląga oraz Elżbiety i Bogusława Binkiewiczów z Warszawy.

Przypominam, że rozwiązania krzyżówki dotrzeć muszą do nas do wtorku na e-mail krzyzowka@gazetapolska.tv albo listownie na adres „Gazeta Polska” ul. Filtrowa 63 m. 43, 02-056 Warszawa, z dopiskiem na kopercie „Krzyżówka”. Rozwiązanie to hasło krzyżówki (tworzą je litery z kratek oznaczonych cyferkami w prawym dolnym rogu). Oprócz hasła podać trzeba OBOWIĄZKOWO propozycję haseł do kolejnej krzyżówki. Ci, którzy podadzą prawidłowe hasło krzyżówki i najciekawsze pomysły do krzyżówek kolejnych, mogą wygrać dwie nagrody główne i cztery niespodzianki. Koniecznie podawajcie nam Państwo swój adres, na który mamy wysłać nagrody.
 
[pozostało do przeczytania -2% tekstu]
Dostęp do artykułów: