Radni PO mają wyjść do ubikacji, gdy biznesmen każe. Wyleniałe ryje i niepotrzebna Platforma

O lekarzach mówił, że to „wyleniałe ryje”, a o PO, że to partia nikomu niepotrzebna. Marszałek Olgierd Geblewicz, szef szczecińskiej PO, pytany przez dziennikarzy o to, co powiedział w restauracji Sowa & Przyjaciele, zasłaniał się lukami w pamięci. Bo pewnie wolałby zapomnieć. Ale tego co mówił, długo nie zapomną mu wyborcy i... partyjni koledzy.

Olgierd Geblewicz jest marszałkiem od ośmiu lat. Przez okres rządów PO-PSL nie był przyzwyczajony do krytyki. Lokalne media, które otrzymywały z Urzędu Marszałkowskiego i jednostek mu podległych ogłoszenia płatne, niechętnie krytykowały marszałka, a dziennikarze woleli mu się podlizywać, zamiast zadawać trudne pytania. Geblewicz – nazywany przez dziennikarzy „pięknym Olem” – uwielbiał się lansować w internecie, brylować w mediach, na bankietach i spotkaniach partyjnych. Ale jego wizerunek mocno nadszarpnęła afera melioracyjna, bo to pod niego podlegał Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych, gdzie według prokuratury ustawiono ponad setkę przetargów za łapówki sięgające setek tysięcy złotych.
Jednak prawdziwym upadkiem wizerunkowym Geblewicza było ujawnienie przez TVP3 Szczecin i TVP Info taśm, na których został nagrany w restauracji Sowa & Przyjaciele. Towarzyszyli mu m.in. Bartosz Arłukowicz, Elżbieta Bieńkowska i Stanisław Gawłowski.
Szczecińscy politycy, komentując nagrane przez kelnerów rozmowy, zgodnie twierdzą, że Geblewicz zachowywał się jak lokaj biznesmena Krzysztofa Kwapisza, który ustawiał marszałka jak kapral szeregowego. Biznesmen mówił, jak mają głosować radni Platformy w sprawie rozbudowy Galerii Handlowej Galaxy w Szczecinie. A Geblewicz wyrażał się o nich z pogardą.
Oto próbka:
Krzysztof Kwapisz: „Nie pier***my tutaj o meritum, bo goście chcą, ku***, mówię, na nośnym wehikule, jakim jest inwestycja głośna – pod tytułem rozbudowa Galaxy – zrobić sobie ku***, troszeczkę pokazać swoje ryje wyleniałe przed kampanią wyborczą. I to jest, mówię, główny cel...
[pozostało do przeczytania 67% tekstu]
Dostęp do artykułów: