Strażacy znaleźli ciało w studni. Zemsta syna na ojcu

Edward D. przez długie lata pił na umór, każdy grosz przehulał, ale co najgorsze – katował żonę. Jego dorosły syn Zbigniew chciał dać ojcu nauczkę, gdy ten po raz kolejny pobił matkę. Niestety, finałem ich spotkania stała się brutalna zbrodnia.


W środowe popołudnie, 8 lutego 2017 r., strażacy otrzymali wezwanie do pożaru w Rębielicach Królewskich, wsi na Śląsku. Gdy dotarli na miejsce, szybko opanowali sytuację, bo ogień nie zdołał objąć całego gospodarstwa. Nagle zauważyli na śniegu brunatne ślady. Nie mieli wątpliwości – to plamy krwi. Prowadziły od domu, który przed chwilą płonął, do studni na podwórzu. Zajrzeli do jej środka i znaleźli zwłoki gospodarza, 65-letniego Edwarda D. Gdy wyciągnięto ciało, od razu wykluczono nieszczęśliwy wypadek – mężczyzna miał bowiem wiele ran kłutych. Został dosłownie zadźgany. Sekcja zwłok wykazała, że otrzymał kilkadziesiąt ciosów. Już następnego dnia policjanci zatrzymali trzy osoby: 41-letniego Zbigniewa D., syna ofiary, jego konkubinę Ewę G. oraz 19-letniego Dawida N., brata Ewy. Kobietę szybko zwolniono, uznając, że nie miała nic wspólnego ze zbrodnią. Natomiast mężczyźni usłyszeli zarzut zabójstwa i trafili do aresztu. Podczas trwającego dziewięć miesięcy śledztwa, prowadzonego przez prokuraturę w Częstochowie, odkryto nie tylko okoliczności tragicznych zdarzeń, ale poznano również rodzinny dramat.

Pomimo podeszłego wieku Edward D. był domowym tyranem. Od dawna. Wcześniej, gdy jeszcze pod wspólnym dachem mieszkali jego synowie, musiał uważać na ich reakcję, zwłaszcza że w dzieciństwie oni także padali ofiarą przemocy. W końcu jednak poszli „na swoje” i przeprowadzili się do Zabrza. Halina D., żona Edwarda D., została sama z katem. Przeżywała gehennę. „Edward D. od 20 lat nie pracował i pozostawał na utrzymaniu żony. Nadużywał alkoholu oraz stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec małżonki” – potwierdziła prokuratura. Z upływem czasu było coraz gorzej. Damski bokser przestał...
[pozostało do przeczytania 60% tekstu]
Dostęp do artykułów: