Podróż do USA? Wystarczy wypełnić wniosek o wizę. Podstawowe informacje dotyczące składania wniosku wizowego

Specjalnie dla Czytelników „Gazety Polskiej” prezentujemy cykl podpowiedzi i porad, jak skutecznie i szybko wyrobić wizę do Stanów Zjednoczonych. Jeśli chcą Państwo zobaczyć, jak wygląda filmowy Nowy Jork, poczuć się w Hollywood jak filmowa gwiazda, a może odwiedzić liczną chicagowską Polonię – warto zrobić to już teraz. Droga jest prosta.

W naszym cyklu opisujemy krok po kroku, w jaki sposób wyrabia się wizę do USA. Wbrew pozorom i obiegowym opiniom nie jest to wcale skomplikowane. W poprzednich częściach informowaliśmy, jak wybrać rodzaj wizy i wypełnić internetowy formularz DS-160.

Krok trzeci – opłata
Ta formalność wiąże się z wydatkiem. Osoby starające się o wizę nieimigracyjną są zobowiązane do wniesienia opłaty. Jest ona bezzwrotna, niezależnie od tego, czy wiza ostatecznie zostanie nam przyznana. Różni się ona w zależności od rodzaju wizy, o jaką się staramy. Warto sprawdzić, czy nie przysługuje nam zwolnienie z tej opłaty. Można sprawdzić to na stronie http://ustraveldocs.com/pl_pl.
Opłaty wnosimy po przeliczeniu kwoty z dolarów na złotówki. Dla najpopularniejszej wizy turystycznej jest to 160 dol. a więc około 624 zł.
Płatności dokonuje się przez internet za pomocą karty kredytowej lub debetowej. Można zrobić to także w banku lub w punktach „Moje rachunki”. Warto jednak sprawdzić na podanej wyżej stronie, kiedy opłata będzie aktywna i jakich błędów się wystrzegać. Do najpopularniejszych należy zapłata w nieprawidłowej walucie.
Aby dokonać zapłaty, należy stworzyć profil i zalogować się do internetowego systemu wyznaczania spotkań. Gdy to już zrobimy, należy wybrać opcję „Nowy wniosek/Wyznacz spotkanie”. Program przeniesie nas na stronę na której wybieramy opcję płatności.
Gdy znajdą się Państwo na stronie opłat, prosimy kliknąć na link „Aby wyświetlić dostępne opcje płatności on-line kliknij TUTAJ”. Znajdują się tam szczegółowe informacje na temat wszystkich sposobów...
[pozostało do przeczytania 40% tekstu]
Dostęp do artykułów: