Drużyna Energii, czyli jak wyciągnąć dzieciaki z domów. Żeby sport dał wiele radości

Rodzice lubią narzekać, że ich pociechy zamiast ruszać się na świeżym powietrzu, całe dnie spędzają przed komputerami. Drużyna Energii postanowiła wyciągnąć dzieciaki na boiska i do sal gimnastycznych.

Od grudnia do czerwca będą trwały zmagania piłkarskie i siatkarskie dla uczniów szóstych i siódmych klas podstawówki. Rywalizacja polegać będzie na podejmowaniu różnych sportowych wyzwań. Co miesiąc jury wybierze najbardziej aktywną szkołę, do której w ramach nagrody przyjedzie ekipa ambasadorów w składzie Krzysztof Golonka, Bartosz Ignacik, Marek Citko i Krzysztof Ignaczak. Podczas tej wizyty poprowadzą specjalny turniej dla uczniów. Trzy najlepsze szkoły zmierzą się ze sobą w finale, którego stawką są bardzo atrakcyjne nagrody.  

– Wychodziłem na podwórko i grałem do upadłego. Nawet mamie powiedziałem, żeby nie zakładała mi książeczki mieszkaniowej, bo jak będę grał w piłkę, to wyjadę za granicę i sam je sobie kupie – wspomina jeden z Ambasadorów Drużyny Energii, Marek Citko – najpopularniejszy polski piłkarz końca lat 90. Z kolei idolem kibiców siatkarskich był przez niemal ostatnie dwie dekady najlepszy polski libero wszech czasów Krzystof Ignaczak, który już jako dziesięciolatek zaczął uprawiać swoją ukochaną dyscyplinę.

Wybór tak rozpoznawalnych ambasadorów sprawił, że Drużyna Energii cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Do programu przystąpiło już niemal 300 szkół. Jeszcze do 13 listopada może dołączyć do niego każda polska szkoła. – Cieszymy się, że formuła programu trafiła w gusta nauczycieli i młodych ludzi, którzy chcą bawić się wspólnie z nami. Wielką zachętą i motywacją do udziału w nim, oprócz niezwykle cennych nagród, jest bez wątpienia szansa na wspólny trening z tak wybitnymi sportowcami, jak ambasadorzy Drużyny Energii – mówi Anna Ziobroń, dyrektor Departamentu Marketingu i Komunikacji Energa SA.

Droga do uczestnictwa w rywalizacji jest bardzo prosta: wystarczy, że nauczyciel lub...
[pozostało do przeczytania 62% tekstu]
Dostęp do artykułów: