Polacy pokochali hiszpańską piłkę

Który klub jest najpopularniejszy w Polsce? W skali całego kraju nie będą to ani Legia Warszawa, ani Lech Poznań. Nad Wisłą najwięcej jest fanów Realu Madryt i FC Barcelona. Nic dziwnego, że zauważono to w Hiszpanii, gdzie postanowiono jeszcze bardziej reklamować swój produkt w Polsce.

9 czerwca na stadionie Legii w Warszawie zostanie rozegrany niezwykły mecz. Zagrają w nim drużyny Polskich Legend i Legend La Liga. Na Łazienkowskiej zobaczymy kilka wielkich piłkarskich gwiazd. David Albelda, Christian Karembeu, Gianluca Zambrotta, Gaizka Mendieta, Fernando Morientes, Steve McManaman, Michel Salgado – jeszcze 15 lat temu te nazwiska były na topie nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. W składzie Legend La Liga zobaczymy głównie piłkarzy trzech największych w tamtych czasach hiszpańskich klubów – Realu Madryt, Barcelony i Valencii.
Mecz ten zbiega się w czasie z innymi ważnymi wydarzeniami. La Liga – hiszpańska ekstraklasa piłkarska – założyła swoje biuro w Warszawie i wyznaczyła swojego przedstawiciela. Został nim były dziennikarz Rafał Lebiedziński, który przez ostatnie sześć lat mieszkał w Madrycie. Pod koniec kwietnia doszło także do kolejnego ważnego wydarzenia w Polsce, związanego z najlepszą ligą świata. El Classico, czyli mecz Real–Barcelona (2:3) na kanale Eleven Sport obejrzało ponad pół miliona polskich kibiców – najwięcej w historii tego najważniejszego na świecie ligowego starcia.
Najpopularniejszym klubem w Europie jest Real, który ma 32 miliony sympatyków na naszym kontynencie, na drugim miejscu w tej klasyfikacji jest Barcelona – 23 mln, a potem długo, długo nikt. W parze z popularnością idą olbrzymie pieniądze. Wartość Realu to 3,26 mld euro, a Barcelony niewiele mniej, bo 3,16 mld.
Aby przychody się zgadzały i wielki piłkarski cyrk mógł dalej kręcić się w najlepsze, trzeba nadal dbać o swoją popularność. Polska dla Hiszpanów okazuje się ważnym rynkiem. Duży wpływ na zainteresowanie władz La Liga...
[pozostało do przeczytania 37% tekstu]
Dostęp do artykułów: