Dodatek specjalny CSR

Stawiamy na działanie długofalowe

Opiekujemy się dziećmi w różnym wieku z całej Polski. Przyjęliśmy założenie, że edukacja jest procesem ciągłym. Nie możemy zatem po prostu przekazać jednorazowo stypendium. Wspieramy każde dziecko, które trafia pod naszą opiekę, aż do ukończenia 25. roku życia, pod warunkiem że się uczy – mówi Magdalena Pawlak, prezes Fundacji „Dorastaj z Nami”.

Jaki jest główny cel kierowanej przez Panią Fundacji?
Wspieramy edukację dzieci, których rodzice zginęli bądź doznali poważnego uszczerbku na zdrowiu w trakcie pełnienia obowiązków, uniemożliwiającego dalszą służbę. Opieką otaczamy rodziny policjantów, strażaków i żołnierzy czy ratowników górskich. A więc tych wszystkich, którzy służą całemu społeczeństwu. Prowadziliśmy m.in. kampanię „Bohaterowie proszą cię o pomoc”, w której pokazywaliśmy społeczeństwu, że osoby, które w codziennej pracy często ryzykują życie, myślą o swoich rodzinach, o tym, kto zaopiekuje się ich bliskimi, gdyby coś im się stało… Nasza Fundacja przyjęła na siebie obowiązek pamiętania o ich dzieciach poprzez wspieranie ich edukacji i rozwoju.

W jaki sposób?
Opiekujemy się dziećmi w różnym wieku z całej Polski. Przyjęliśmy założenie, że edukacja jest procesem ciągłym. Nie możemy zatem po prostu przekazać jednorazowo stypendium. Stawiamy na działanie długofalowe. Wspieramy każde dziecko, które trafia pod naszą opiekę, aż do ukończenia 25. roku życia, pod warunkiem że się uczy.

Jak Fundacja pozyskuje środki na tę działalność?
Utrzymywaliśmy się do tej pory z darowizn przekazywanych przez biznes. Jednak staje się to coraz trudniejsze. W związku z tym budujemy inny sposób pozyskiwania finansowania. Od ubiegłego roku opieramy je także na stałych, comiesięcznych darowiznach od osób indywidualnych, na przykład w kwocie 20–30 zł. Wszystko to w ramach programu „Misja: Zawsze Wierni”....
[pozostało do przeczytania 87% tekstu]
Dostęp do artykułów: