Świeże powietrze, „Gęsiarka” i gierkowska nomenklatura

Firma Rafała Szymczaka, członka sztabu Ryszarda Petru, wygrała za rządów PO przetarg na promocję… świeżego powietrza. Adam Szłapka, sekretarz generalny Nowoczesnej, pracował w kancelarii Bronisława Komorowskiego w pomieszczeniu, z którego zginął obraz „Gęsiarka”. Jeszcze bardziej zaskakującą postacią w partii Petru jest lider listy w Krakowie Jerzy Meysztowicz, który karierę zaczynał w firmach polonijnych, nadzorowanych w latach 80. przez MSW Czesława Kiszczaka

– Dla młodego pokolenia, które startuje dzisiaj, 25 lat to historia. Dla nich, dla nas Polska zaczyna się dzisiaj! – krzyczał podczas kongresu Nowoczesnej Ryszard Petru. Podobnie usiłują go prezentować mainstreamowe media. Rekord pobił Karol Kosior z portalu Onet.pl, który relacjonując „Dzień z Ryszardem Petru”, ogłosił: „Petru swoją przygodę z polityką dopiero zaczyna”.
Zanim internet i portale społecznościowe nabrały obecnego znaczenia, podobne kłamstwa przechodziły bezkarnie. Przyglądając się kampanii Nowoczesnej, można dojść do wniosku, że zarówno 43-letni Petru, działający w polityce od ponad 20 lat, jak i jego koledzy pracujący w agencjach PR-owych, podobnie jak Bronisław Komorowski i PO nie zrozumieli zmiany technologicznej, jaka się w Polsce dokonała. Mając olbrzymie wsparcie „pompujących” Nowoczesną mainstreamowych mediów, wyprodukowali przekaz, który skalą „ściemy” przebił starszych kolegów.
Lider listy z firm polonijnych z lat 80.
Przypomnijmy, że pierwsze informacje o powstaniu nowego ugrupowania pojawiły się w kwietniu 2015 r. Wymieniały one trzech jego liderów, wszystkich rodem z Unii Wolności – jej dwóch byłych przewodniczących Władysława Frasyniuka i Leszka Balcerowicza oraz asystenta obu przewodniczących Ryszarda Petru. Ale potem sukcesy Andrzeja Dudy i Pawła Kukiza pokazały, że Polacy chcą zmiany pokoleniowej, więc Balcerowicz i Frasyniuk zniknęli.
Nie znaczy to, że Nowoczesna w ogóle zrezygnowała ze starych działaczy UW. Dla celów PR-...
[pozostało do przeczytania 60% tekstu]
Dostęp do artykułów: