20 kwietnia 2011

O tym, że podobne groźby są na serio, przekonał się Filip Rdesiński z Akcji Alternatywnej „Naszość”, który współorganizował manifestację. Po niej zwartą grupą udaliśmy się do pewnej żulerni na Pradze. Jednak Filip, jako człowiek z natury romantyczny, postanowił odprowadzić do domu dziewczynę. Odłączył się od grupy, w wyniku czego w tramwaju, na drugim końcu miasta, doczepiła się do niego czereda tajniaków. Działających – jak wyjaśniali – na polecenie wydziału „terroru kryminalnego”. Na komendzie na Wilczej stawiliśmy się błyskawicznie. Póki była tam Naszość i „Gazeta Polska”, policja jeszcze miała jakieś nadzieje na lepszą przyszłość. Jednak kiedy po 23-ej ulicą Wilczą przymaszerował pochód obrońców Krzyża, śpiewających na przemian pieśni maryjne i antypolicyjne, nadzieje prysły. Później na miejscu pojawił się skaptowany przez internet osobnik z herbatą dla zatrzymanego. Następny z kolei gość przytargał słoik z etykietą „Ogórki kozackie”, by zaakcentować, że Filip to dla niego kozak. Warto być bohaterem?

Zarzut, iż spalenie kukły Putina to „nieostrożne obchodzenie się z ogniem”, przypomina czasy Pomarańczowej Alternatywy. My tam, obywatelu oskarżony, nawet nie wiemy, kogo miała przedstawiać ta kukła. Nam się rozchodzi o przepisy bhp.

Wróciłem po dwóch dniach zachłystywania się wolnością i w domu zaglądam do komputera, by poczytać, co piszą w miarę bliscy mi komentatorzy. A tam zamiast rewolucyjnej atmosfery... Bla, bla, bla... Tomasz Lis urządził nagonkę... Bla, bla, bla... „GW” to manipuluje... Bla, bla, bla... Kudłaty ostro nas zaatakował... Bla, bla, bla... Czyli po staremu defensywa, tłumaczymy się z ich wrzutek, zamiast z nich kpić. Szok dla kogoś, co przez dwa dni zapomniał o istnieniu tamtych... Zupełnie serio: mam poczucie, że źle gospodarujemy siłami. Reżimowymi mediami oczywiście trzeba się przejmować, ale ze świadomością, że pole manewru jest niewielkie. Nie oczekujmy od nich niczego dobrego i nie oburzajmy się w stylu „Ukrzywdził...
[pozostało do przeczytania 54% tekstu]
Dostęp do artykułów: