IV zjazd Akademii Patriotyzmu, nowe tematy, nowe wyzwania

mat. pras.
mat. pras.

Kraków i Warszawa. Te właśnie miasta gościły w sobotę, 11 września br słuchaczy IV zjazdu Akademii Patriotyzmu. Gośćmi zjazdu byli dziennikarze m.in. dziennikarz Jacek Liziniewicz, dr. hab. Klaudia Cymanow-Sosin oraz Piotr Wasilewski.

Już na wstępie zjazdu na słuchaczy grupy warszawskiej czekała miła niespodzianka. Wspólnie z uczestnikami Akademii Samorządu, na specjalne zaproszenia Wiceministra Spraw Zagranicznych Szymona Szynkowskiego vel Sęka odwiedzili siedzibę jego resortu. Przy tej okazji odbyli z nim ciekawą i owocną dyskusję o zaangażowaniu młodych ludzi w życie publiczne w kontekście tematyki międzynarodowej.  

mat. pras.

Sam zjazd tym razem poświęcono głównie dwóm zagadnieniom. Spotkanie z red. Jackiem Liziniewiczem koncentrował się na zagadnieniach związanych z ekologią i ochroną środowiska. Słuchacze dowiedzieli się jak skutecznie walczyć o lepsze jutro naszej planety, jak się w tym zakresie komunikować i z jakimi przeciwnościami należy się w tym zakresie liczyć. Drugim wykładowcą był znany działacz młodzieżowy, Piotr Wasilewski, którego wykład „Współczesny patriotyzm- kierunki i realia” zainspirował młodzież do długiej i niezwykle ożywionej dyskusji w tym właśnie temacie. Wart podkreślenia jest również fakt, że Grupa krakowska podczas swojego zjazdu we współpracy z dr. hab. Klaudią Cymanow- Sosin z Uniwersytetu Papieskiego im. Jana Pawła II w Krakowie rozwijała kompetencje w zakresie zarządzania kryzysowego oraz technik negocjacji. Praktyczne porady, trening i warsztatowa forma zajęć przypadły słuchaczom do gustu i w nieodległej przyszłości doczekają się prawdopodobnie kontynuacji.

mat. pras.

Wrześniowy zjazd to czwarty z sześciu zaplanowanych zjazdów Akademii.  Projekt adresowany jest do uczniów i studentów.  Udział w nim jest całkowicie bezpłatny, a bierze w nim udział kilkadziesiąt osób z całego kraju. Organizatorem Akademii jest Fundacja Centrum im. Władysława Grabskiego, partnerem strategicznym KGHM Polska Miedź S.A.  Szczegółowe informacje na temat Akademii są dostępne na stronie akademiapatriotyzmu.pl.  Kolejny zjazd odbędzie się w październiku.