Oburzająca krzyżówka Piotra Lisiewicza

Dziś krzyżówka z okazji niedawnej 85. rocznicy śmierci Józefa Piłsudskiego, temat wymyślił pan Kazimierz Hyrycz z Elbląga, stały autor rozwiązań i propozycji do niniejszej krzyżówki. Bogaty życiorys, anegdoty i powiedzonka czynią z Marszałka postać bezspornie „krzyżówkową”. Nie obraziłby się o to z pewnością, gdyż mówił: „Nie patrzę na rzeczy tragicznie, ja raczej skłonny jestem do komizmu”. Nagrodą jest w tym tygodniu płyta Pawła Piekarczyka „Requiem Smoleńskie i 10 piosenek o polskiej wolności”.

Hasło krzyżówki sprzed tygodnia to GŁOWA PAŃSTWA, nagrody przyznam za tydzień. Dziś nagrody za krzyżówkę sprzed dwóch tygodni, tę z hasłem WALKOWER PO, która okazała się dla Państwa dość trudna. Nagrody główne, czyli „Wierszyki codzienne” Marcina Wolskiego, otrzymują Jacek Klim z Giżycka i Eugeniusz Grześkowiak z Poznania. Nagrody niespodzianki trafiają do Urszuli Petzelt z Gorzowa Wielkopolskiego, Wiesławy Biedroń ze Skawy, Artura Adamskiego z Wrocławia i Jędrzeja Nawrockiego z Brzegu.
Przypominam, że w naszej krzyżówce nagród nie losujemy. Rozwiązanie to hasło krzyżówki (tworzą je litery z kratek oznaczonych cyferkami w prawym dolnym rogu). Oprócz hasła podać trzeba OBOWIĄZKOWO propozycję haseł (wyrazów) do kolejnej krzyżówki wraz z opisem oraz Państwa adres. Ci z Państwa, którzy podadzą prawidłowe hasło krzyżówki i najciekawsze pomysły do krzyżówek kolejnych, mogą wygrać dwie nagrody główne i cztery niespodzianki. Nagrody można więc wygrywać wielokrotnie, decydują nadesłane pomysły. Koniecznie podawajcie nam Państwo swój adres, na który mamy wysłać upominki. Przypominam też, że rozwiązania krzyżówki dotrzeć muszą do nas do wtorku na e-mail krzyzowka@gazetapolska.tv (chwilowo wstrzymujemy przesyłki listowe).
[pozostało do przeczytania -2% tekstu]
Dostęp do artykułów: