LOT rusza z rejsami do Delhi. Szóste azjatyckie połączenie narodowego przewoźnika

Już w te wakacje na mapie międzynarodowych połączeń LOT-u pojawi się nowy kierunek. 11 września nasz narodowy przewoźnik zainauguruje bezpośrednie rejsy do stolicy Indii, Delhi. Trasę będą obsługiwały najnowsze Dreamlinery – Boeingi 787-8 i 787-9.
 
Loty z Warszawy do stolicy Indii będą odbywać się pięć razy w tygodniu, we wtorki, środy, piątki, soboty i niedziele, o g. 22.40. Rejsów powrotnych również będzie pięć w tygodniu (w poniedziałki, środy, czwartki, soboty i niedziele), maszyny będą odlatywać z Delhi o g. 11.15. Przelot z Warszawy potrwa 6 godzin 50 minut, powrotny będzie o 1 godzinę i 10 minut dłuższy. Powodem tej różnicy są prądy strumieniowe – masy powietrza, które na dużych wysokościach przemieszczają się z zachodu na wschód.

Indie to obecnie najludniejszy kraj świata, mający ponad 1,3 mld mieszkańców, jest też siódmą na świecie gospodarką pod względem PKB, która w dodatku w ostatnich latach bardzo szybko się rozwija. Po Singapurze Indie są dla polskich przedsiębiorców drugim ośrodkiem inwestycji bezpośrednich w Azji. Chociaż kraj kojarzy się głównie z rolnictwem, w którym nadal pracuje połowa siły roboczej, to 60 proc. PKB wytwarzane jest w usługach. Świetną markę na świecie mają indyjscy informatycy i finansiści.  

Z kolei Polska jest dla indyjskiego biznesu ważnym rynkiem inwestycji m.in w sektorze IT i bramą do krajów Unii Europejskiej. Nowe połączenie LOT-u ułatwi rozwój relacji biznesowych. Nasz przewoźnik liczy oczywiście także na turystów, których Indie przyciągają swoją różnorodnością etniczną, religijną i kulturową, słynnymi na cały świat zabytkami, wspaniałą przyrodą oraz wyjątkową kuchnią.

– Nowe połączenie nie tylko umożliwi najkrótszą i najwygodniejszą podróż między Polską a Indiami. Rejsy zapewniają pasażerom z i do Indii połączenie z kluczowymi miastami w Europie Zachodniej i Europie Środkowo-Wschodniej. Potencjał pasażerski jest ogromny – między Indiami a Europą podróżuje...
[pozostało do przeczytania 31% tekstu]
Dostęp do artykułów: