Szanujmy ludzi – sprzeciwiajmy się totalitaryzmowi

Ta akcja nie jest skierowana przeciwko jakiemukolwiek człowiekowi. Sprzeciwiamy się cenzurze, represjom za swój światopogląd, w tym wyrzucaniu z pracy, blokowaniu badań naukowych, sprzeciwiamy się poniżaniu ludzi inaczej myślących i wreszcie narzucaniu poglądów – również osobom homoseksualnym.

LGBT to nie żadna mniejszość, to światopogląd mający wszelkie cechy ideologii totalitarnej. Popierają go zarówno niektóre osoby heteroseksualne, jak i niektórzy geje. Tak samo sprzeciwiają się mu ludzie mający różną orientację seksualną. Nie protestujemy przeciwko całej ideologii LGBT, ale przeciw narzucaniu jej siłą, a szczególnie przeciw niszczeniu ludzi inaczej myślących. Homoseksualiści mają prawo do normalnego życia i korzystania z przywilejów, jakie przysługują innym. Ale my też jesteśmy uprawnieni do normalnego życia. Symbol LGBT ostatnio kojarzy się nierozłącznie z szydzeniem z wiary, atakami na chrześcijańskie świątynie i poniżaniem katolików. Kiedy rodził się komunizm, też nawiązywano do pięknych idei. Komunizm – tak jak ruch LGBT – zakładał, że jest jedyną słuszną ideologią, a sprzeciwiający się mu zatrzymują postęp i są przeciwni równości ludzi. Potem to zło obróciło się przeciwko wszystkim. Milczenie przeciwko niemu było wielką zbrodnią, która zaowocowała śmiercią dziesiątków milionów ludzi. Komunizm, podobnie jak ruch LGBT, chciał zniszczyć tradycyjne społeczeństwo, zwalczał religie i ograniczał wolność słowa. Jest zbyt wiele cech wspólnych tych ruchów, by milczeć, gdy rodzi się zło, gdy rodzi się totalitaryzm.

Trzeba pamiętać, że pierwsze ruchy nazistowskie w Niemczech przynajmniej w części wywodziły się z organizacji rzekomo broniących praw gejów. Rzekomo, bo ostatecznie w Niemczech hitlerowskich homoseksualistów prześladowano. Ale to była cena, jaką zapłacono za tolerowanie cenzury i poniżanie ludzi inaczej myślących.

Każdy ruch totalitarny ogranicza wolność słowa i narzuca własne poglądy. Ideolodzy ruchu...
[pozostało do przeczytania 21% tekstu]
Dostęp do artykułów: