Oburzająca krzyżówka Piotra Lisiewicza

Kto zaczytywał się w „Trylogii” Sienkiewicza, jak niżej podpisany, który w młodości przeczytał ją kilkanaście razy, nie powinien mieć większych kłopotów z rozwiązaniem dzisiejszej krzyżówki. Szczególnie przydatny będzie „Potop”, bo w nim opisana jest obrona Częstochowy z Kmicicem w roli głównej. No i już domyślają się Państwo, że nawiązuję do ataków na Matkę Boską Częstochowską, po których wielu z nas poczuło zapewne potrzebę, aby po raz kolejny w życiu udać się na Jasną Górę. Tematyki jasnogórskiej jest zresztą więcej. Nagroda to książka napisana dla postaci niewątpliwie sienkiewiczowskiej z ducha, którą jest Antoni Macierewicz, zatytułowana „Niepodległość ma jeden kształt”.

Przepiękne hasło krzyżówki sprzed tygodnia brzmi: BOSAK DO MOSKWY, nagrody za tydzień. Za krzyżówkę sprzed dwóch tygodni, tę z hasłem POGONIMY TARGOWICĘ, nagrody główne, czyli film „Dywizjon 303” na płycie DVD, otrzymują Jędrzej Nawrocki z Brzegu i Andrzej Rączka z Wilkowic. Nagrody niespodzianki trafiają do Janiny Firli z Leszna, Lucjana Baranowicza z Łodzi, Marka Olszewskiego z Bodzanowa i Jacka Klima z Giżycka.
Przypominam, że w naszej krzyżówce nagród NIE LOSUJEMY. Rozwiązanie to hasło krzyżówki (tworzą je litery z kratek oznaczonych cyferkami w prawym dolnym rogu). Oprócz hasła podać trzeba OBOWIĄZKOWO propozycję haseł (wyrazów) do kolejnej krzyżówki wraz z opisem oraz Państwa adres. Ci, którzy podadzą prawidłowe hasło krzyżówki i najciekawsze pomysły do krzyżówek kolejnych, mogą wygrać dwie nagrody główne i cztery niespodzianki. Nagrody można więc wygrywać wielokrotnie, decydują nadesłane pomysły. Koniecznie podawajcie nam Państwo adres, na który mamy wysłać nagrody.
Przypominam też, że rozwiązania krzyżówki dotrzeć muszą do nas do wtorku na mail: krzyzowka@gazetapolska.tv albo listownie na adres „Gazeta Polska”, ul. Filtrowa 63 m. 43, 02-056 Warszawa, z dopiskiem na kopercie „Krzyżówka”.
[pozostało do przeczytania -2% tekstu]
Dostęp do artykułów: