Wolne media, czyli marna komedia. PO popierając ACTA 2, ośmieszyła własny przekaz z ostatnich lat

Totalna opozycja przez niemal trzy lata starała się wykreować siebie na obrońców wolności, ludzi nowoczesnych, zagrożonych dyktaturą PiS. Według niej największym przestępstwem miał być zamach na wolne media. Fotoreporterzy dokonywali cudów, aby wśród przeciwników PiS pokazać młode twarze. Ten przekaz widowiskowo trafił szlag za sprawą poparcia przez PO ACTA 2. Każdy mógł się przekonać, że stara PO nie zmieniła się ani odrobinę. Jest siermiężna, powiązana z dawnymi układami i bez zmrużenia oka wypowiada orwellowskie kłamstwa, nawet jeśli są one tak oczywiste, że każdy je dostrzega.
 
Przypomnijmy, żeParlament Europejski poparł projekt dyrektywy o prawie autorskim dotyczącym Internetu. Za projektem opowiedziało się 438 europosłów, przeciw było 226, a wstrzymało się od głosu 39. PiS głosował przeciw, PO za.
 
Bardzo kłopotliwe milczenie TVN
„Nie twórzmy mitów na temat projektu dyrektywy o prawie autorskim dotyczącym Internetu. To dobra propozycja, nad którą prace będą się toczyć” – mówiła w radiu TOK FM europosłanka PO i była unijna komisarz ds. polityki regionalnej Danuta Hübner. Internauci przypomnieli zaraz, że jeszcze dwa miesiące temu politycy PO wypowiadali się… przeciwko ACTA 2. Podkreślił to minister Michał Dworczyk, który stwierdził: „W lipcu pojawiały się memy, infografiki mówiące o tym, że PO jest przeciwna cenzurze Internetu, cenzurze prewencyjnej, można nawet powiedzieć, przeciwna ograniczeniom, które ACTA 2 nakładają na internautów. A wczoraj wszyscy europarlamentarzyści PO solidarnie zagłosowali, wspierając to prawo”.
Takie wolty były w czasach rządów PO czymś normalnym, ale wtedy partia ta miała poza Internetem medialną osłonę – posiadała niemal monopol w telewizji i przewagę w pozostałych tradycyjnych mediach. Teraz jej kłamstwo jest widoczne jak na dłoni.
Co nie mniej ważne, wraz z PO skompromitowały się najważniejsze media wspierające tę partię. W dniu, w którym media...
[pozostało do przeczytania 72% tekstu]
Dostęp do artykułów: