Światowa prasa o Polsce

Lubię Polskę za obronę drużynową
Polska drużyna ma odpowiedni skład, by wystartować w Pucharze Świata. Najlepszym graczem jest Robert Lewandowski. Podobnie jak brazylijski Neymar i urugwajski Edinson Cavani, polski nr 9 [napastnik] przez długi czas pozostawał w cieniu takich osób jak Lionel Messi, mimo że miał wspaniałe wyniki, porównywalne do najlepszych piłkarzy świata. Lewandowski strzelił w ub.r. 50 goli dla klubu i kraju. W trzech poprzednich sezonach w Bundeslidze zaliczył po 40 goli na sezon. Kiedy myślę o idealnym nr 9 w tym PŚ, przychodzą mi do głowy właśnie Lewandowski czy angielski Harry Kane. (…)
Polacy byli bardzo dobrzy w kwalifikacjach, ponosząc tylko jedną porażkę z Danią (…). Chociaż oczekuje się, że będą liderami w grupie z Czarnogórą, Rumunią i Armenią, z pewnością nie będzie to łatwe. Oto te elementy, które Polska może wykorzystać podczas Mundialu. Z Lewandowskim ma się szansę w każdym meczu. Pomocnik Jakub Błaszczykowski jest zagrożeniem [dla przeciwnika] na otwartym polu. Ale najbardziej lubię w Polakach obronę drużynową. Podczas poprzednich Mistrzostw Europy trener Adam Nawałka bardzo dobrze zorganizował polską obronę w meczach przeciwko silniejszej konkurencji. Możecie nie znać żadnego nazwiska polskich obrońców, ale oni wiedzą, jak grać razem, i są sprytni, kiedy trzeba. Ich obrońca Michał Pazdan był fantastyczny dwa lata temu w Paryżu.
Kurtis W. Larson
kanadyjski portal torontosun.com
12 czerwca 2018 r.


Zrzut izraelskich spadochroniarzy
Izraelscy spadochroniarze szkolili się wraz z amerykańskimi kolegami w odbywających się w tym miesiącu i dowodzonych przez USA manewrach Swift Response, ćwicząc na terytorium Polski przejęcie lotniska (…).
Oficerowie brygady, która brała udział w ćwiczeniach w ubiegłym tygodniu, powiedzieli, że lokalizacja i czas, gdy się odbywały, miały szczególne znaczenie dla izraelskich spadochroniarzy. Przybyli oni tam bowiem po ponad 70 latach od zakończenia...
[pozostało do przeczytania 62% tekstu]
Dostęp do artykułów: