Oszukaniec, przystawki, kandydaci wożeni w teczkach. Opozycja ogłosiła bojkot, który solidarnie… zbojkotuje

SLD, które jest na sondażowej fali, widzi szansę dla siebie w bojkocie TVP przez… resztę opozycji. Dla PSL taki bojkot to katastrofa, bo jego elektorat ogląda namiętnie najlepiej dostępny na wsi kanał TVP Info. Z kolei Nowoczesna będąca w zaniku może przez to zaniknąć jeszcze bardziej. PO też się waha, bo boi się urośnięcia SLD. Z bojkotu nic więc nie wyjdzie i to Michał Rachoń, zadający pytania, których boją się zadać inni, wyjdzie na tej awanturze najlepiej.


Politycy totalnej opozycji, którzy zaczęli mówić o bojkocie TVP Info, wybrali sobie do tego nie najlepszy pretekst. Jak zauważył Tomasz Sakiewicz, mogli polec za wszystko, a postanowili polec za prostytutki, oburzając się na podaną przez Michała Rachonia za Radiem Szczecin informację o ich obecności w apartamencie sekretarza generalnego PO Stanisława Gawłowskiego.

Potencjał PO i Nowoczesnej się nie sumuje
Według zgodnej opinii naszych rozmówców, ten bojkot nie ma szans powodzenia, bo nie jest w interesie większości jego potencjalnych uczestników. W opozycji podziały są bowiem silniejsze niż kiedykolwiek, a przyczyniło się do tego niespodziewane wzmocnienie SLD.
SLD zaczęło zyskiwać w sondażach, odnotowując wyniki od 6 do 12 proc. Ten ostatni w sondażowni IBRIS, której prezesem jest Marcin Duma, były działacz tej partii. Nawet gdyby założyć, że któreś z sondaży zostały „podkręcone”, to w przeciwieństwie do kuriozalnych badań, w których PO i Nowoczesna wygrywać miały z PiS, sondaże dotyczące SLD miały potencjał wywoływania efektu kuli śnieżnej, gdyż Nowoczesna upadła, a PO nie potrafi wyzwolić się z kryzysu. Na początku maja odeszli z tej partii kolejno Joanna Scheuring-Wielgus, Joanna Schmidt i Ryszard Petru. – Nowoczesna dała się wchłonąć PO po tym, jak jej szefową została Katarzyna Lubnauer, polityk bezbarwny, nieciekawy, niepotrafiący przyciągnąć niezadowolonych. Ryszard Petru, przy wszystkich swoich brakach erudycyjnych, był chociaż...
[pozostało do przeczytania 72% tekstu]
Dostęp do artykułów: