Wrzucamy trzeci bieg! Kolejne wyzwania

Po raz drugi w tym roku i po raz drugi w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale odbył się Nadzwyczajny Zjazd Klubów „Gazety Polskiej”. Pierwszego dnia zjazdu odwiedził nas lider PiS Jarosław Kaczyński, który zachęcał klubowiczów do włączenia się w ruch kontroli wyborów oraz zapewniał, że PiS będzie wykorzystywało potencjał organizacji. – Kluby jako bardzo liczący się ruch społeczny mogą odegrać pozytywną rolę w zbliżających się wyborach samorządowych – powiedział.


Na spotkanie przyjechały kluby „Gazety Polskiej” dosłownie z całej Polski, ale również z zagranicy, w tym z Amsterdamu, Essen, Hamburga, Nowego Jorku i Paryża. – Musimy porozmawiać na temat zmian organizacyjnych w klubach. Nasza organizacja znacznie się rozrasta, i jest to kolejna fala aktywności, którą zauważamy w Polsce i za granicą. Można powiedzieć, że wrzucamy trzeci bieg. Pierwsza fala była na początku naszej działalności. Druga – miała miejsce po katastrofie smoleńskiej. Teraz obserwujemy trzecią falę. Powstają kluby w Polsce i za granicą – mówi Tomasz Sakiewicz.

Zjazd trwał trzy dni i w zdecydowanej większości dotyczył spraw klubowych. Program nie był specjalnie napięty, jak dotychczas, i przewodniczący klubów mogli podzielić się problemami z zarządem bądź innymi klubowiczami. – Myślę, że efektywnie wykorzystaliśmy ten czas – mówi Ryszard Kapuściński, prezes klubów „GP”. Nie oznacza to jednak, że zabrakło znamienitych gości. W piątek, pierwszego dnia zjazdu, kluby gościły Jarosława Kaczyńskiego. Ten, po krótkim wystąpieniu, przez 40 minut odpowiadał cierpliwie na pytania zebranych. A te nie były łatwe. Często dotyczyły współpracy na linii kluby „GP” – PiS i wytykały słabości struktur. Prezes PiS musiał zmierzyć się również z pytaniem o aneks z likwidacji WSI. – Ja należę do nielicznych ludzi, którzy czytali aneks. Naprawdę lepiej będzie, jeśli nie zostanie opublikowany. To jest moje głębokie przeświadczenie. Nie dlatego, że tam są jakieś interesujące...
[pozostało do przeczytania 66% tekstu]
Dostęp do artykułów: