Światowa prasa o Polsce

Indonezja pod polska flagą
Indonezja oskarżyła malezyjskich organizatorów Igrzysk Azji Południowo-Wschodniej o niedbalstwo po tym, jak w pamiątkowym przewodniku indonezyjska flaga została wydrukowana do góry nogami. Błąd, który spowodował, że czerwono-biała flaga indonezyjska przypominała polską, wywołała gniew w Indonezji, gdzie słowa: „Malezjo, wstydź się” stały się najpopularniejszym hasłem na Twitterze. (…) W tym samym dniu minister młodzieży i sportu Khairy Jamaluddin spotkał się w Kuala Lumpur ze swoim indonezyjskim odpowiednikiem na konferencji prasowej i przeprosił.
Wydaje się, że Indonezja zareagowała szczególnie gwałtownie, bo przewodnik był dystrybuowany wśród VIP-ów podczas ceremonii otwarcia w Kuala Lumpur 29. Igrzysk Azji Południowo-Wschodniej i tylko jej flaga została pokazana nieprawidłowo.
amerykańska agencja Associated Press
20 sierpnia 2017 r.


Mary Wagner bliska Polakom
Jane Wagner, matka kanadyjskiej działaczki pro-life Mary Wagner, zaapelowała do zwolenników swojej córki w Polsce o pomoc [w pisaniu listów do kanadyjskiego wymiaru sprawiedliwości w jej obronie – red.].
Mary Wagner została aresztowana 12 grudnia ub.r. w klinice aborcyjnej w Toronto po tym, jak prosiła kobiety w poczekalni, aby wybrały życie dla swoich dzieci. (…)
Wagner, mało znana w Kanadzie poza środowiskiem pro-life i wymiarem sprawiedliwości, przyciąga ogromne tłumy w Polsce i jej twarz znalazła się nawet na polskich znaczkach. Artykuły o niej często pojawiają się w polskiej prasie katolickiej. (…) – Mary jest tu podziwiana za to, co zrobiła – powiedział nam Jacek Kotuła z Fundacji Prawo do Życia. – Ludzie cenią jej odwagę i poświęcenie w ratowaniu nienarodzonych dzieci. Mary ma mentalność podobną do Polaków, którzy mogą poświęcić swoje życie dla ważnej idei – dodał.
Dorothy Cummings McLean
amerykański portal lifesitenews.com
22 sierpnia 2017 r.


Młodzież porządkuje...
[pozostało do przeczytania 62% tekstu]
Dostęp do artykułów: