Telewizory najnowszej technologii – gdzie szukać najlepszych rozwiązań?

mat. pras.
mat. pras.

Wybór odpowiedniego telewizora to problem, przed którym część z nas staje raz na jakiś czas. Z pewnością nie jest to czynność najłatwiejsza, gdyż na rynku znajduje się wiele modeli odbiorników telewizyjnych, które są w stanie zaspokoić różne potrzeby. Czego innego będzie bowiem szukał zwolennik gier komputerowych, który lubi zagrać na dużym ekranie, a co innego przypadnie do gustu kinomance. Na szczęście w internecie znajdziemy całą masę podpowiedzi oraz solidnych recenzji, dzięki którym łatwiej nam będzie wybrać odpowiedni telewizor, wyposażony np. w ekran OLED. 

Niektórzy z nas wiedzą doskonale, jaki telewizor kupić, więc dla nich taka decyzja będzie o wiele łatwiejsza. Dobrze zaopatrzone sklepy pozwolą nam na zakupy online, a nowy telewizor może się pojawić w naszym domu w dosłownie kilka dni. Przyjrzyjmy się więc różnym opcjom, które pozwolą nam zdecydować się na telewizor rodem z naszych marzeń.

Telewizor na rankingu

W obecnych czasach znalezienie odpowiedniego telewizora może nam zająć trochę czasu. Odpowiedź na pytanie: jak wybrać dobry telewizor, znajdziemy na pewno w zasobach internetowych. Ktoś będzie więc preferował telewizor OLED, ktoś będzie wolał nabyć telewizor LED, kogoś z kolei zainteresuje technologia Smart TV, a ktoś postawi na takie rozwiązania techniczne jak Quantum Mini LED. Jeśli więc dokładnie nie wiemy, dlaczego powinniśmy postawić np. na telewizory LED czy też inne modele telewizorów, to z pewnością z pomocą przyjdzie nam solidny ranking telewizorów. Takie zestawienia można znaleźć np. na stronach sprzedażowych dużych marketów elektronicznych, jak choćby RTV Euro AGD. Tam na pewno dowiemy się, czy niezbędną sprawą dla nas będzie rozdzielczość Full HD, czy też warto pomyśleć np. o telewizorach Samsunga wyposażonych w technologię OLED. Po dokładnym przejrzeniu rankingu i zapoznaniu się z dokładnym opisem, np. czym jest Smart TV, możemy płynnie przejść do zakupów w wyżej wymienionym sklepie. Zakupy u dużych graczy wiążą się z tym, że łatwiej znajdziemy tam telewizory wyposażone w zróżnicowany format obrazu czy też technologię Smart TV, a zakupów takich będziemy mogli dokonać zarówno za gotówkę, jak i na korzystne raty, np.: „zero procent”.

Telewizory OLED, QLED, LED a może po prostu telewizor LCD?

Czy warto więc zastanawiać się, czym dokładnie jest technologia QLED i czy do oglądania filmów lepiej kupować telewizory OLED? Z pewnością tak, bo ostatecznie takie rozwiązania jak Dolby Vision czy też Smart TV mogą mieć dla nas kluczowe znaczenie, a takich haczyków jest więcej. Warto więc dobrze się przyjrzeć potencjalnej jakości obrazu Ultra HD, czy też zwrócić uwagę na proporcje ekranu. Obecnie na rynku królują polecane telewizory LCD wyposażone w technologię OLED, dzięki której czerń oraz kolory ukazują swój prawdziwy blask na ekranie. Technologia QLED jest tak naprawdę nieco ulepszoną technologią OLED i można ją znaleźć w takich telewizorach jak np. Samsung Neo. Telewizory LCD oraz LED to nieco starsze modele, które także mają swoich zwolenników oraz zwolenniczki. Inwestycja w lepszy obraz, Smart TV czy telewizory wysokiej rozdzielczości 4K lub Full HD, itp. będzie się wiązać z większą ceną zakupu – warto o tym pamiętać. Płynność obrazu czy też wyjątkowe wrażenia wizualne na pewno będą dla nas czymś przyjemnym, co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Technologie obrazu w telewizorach są coraz nowocześniejsze i sprawiają, że topowe telewizory są naprawdę drogie.

Duży czy też mały ekran telewizora oraz inne szczegóły warte naszej uwagi

Decydując się na nowy odbiornik, wyposażony np. w HD Ready, warto sięgnąć po telewizor na lata, który nie zawiedzie nas przez długi czas. Jeśli w polu naszych zainteresowań leży solidny telewizor dla gracza, to warto tutaj sięgnąć po telewizory wyposażone w wyświetlacze klasy 4K Ultra HD albo przynajmniej Full HD. Dobrym rozwiązaniem może być także podświetlenie ekranu telewizora przez diody LED. Takie rozwiązania w swoich odbiornikach proponuje m.in. firma LG. Dzięki podświetleniu diodami na odbiorniku lepiej się ogląda filmy albo gra w gry komputerowe. Warto także dokładnie zapoznać się z tym, na jaki ekran telewizora wielkościowo postawić i dopasować go do wielkości pomieszczenia, w którym ma się on znaleźć. Kluczową sprawą będzie tutaj też to, w jakiej odległości od ekranu zamierzamy zwyczajowo siedzieć. Oko ludzkie ma dość ograniczone możliwości, więc nie zawsze jest sens nabywać nowe telewizory z rozdzielczością Ultra HD. Im więcej będziemy wiedzieć, tym lepszego wyboru dokonamy i zainwestujemy w takie centrum rozrywki domowej, na jakim nam zależy. Niekoniecznie nam będzie tutaj potrzebny telewizor, który rozpoznaje „miliard" kolorów, itp. Oczywiście jakość obrazu ma tutaj ważne znaczenie, ale ulubiony film w dobrym towarzystwie czy też rozgrywka z przyjaciółmi na ekranie telewizora będą o wiele ważniejsze. Kupujmy więc z głową i inwestujmy w takie rozwiązania techniczne, z których zamierzamy skorzystać.