Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Start w finansowy świat. Bank uczy dzieci i młodzież oszczędzania

mat. pras.
mat. pras.

Bank Pekao SA, znany z wdrażania rozwiązań z zakresu nowoczesnych e-technologii dla klientów, konsekwentnie rozszerza możliwości korzystania z nowinek technologicznych także przez jego klientów w wieku od 6 do 17 lat.

Nic dziwnego skoro ten segment klientów Banku obejmuje, zgodnie z jego danymi, aż 430 tys. młodych osób w wieku do 18 lat, którym pierwsze konto zakładają rodzice. Co więcej, według informacji przekazanych przez Bank młodzi stanowią grupę klientów najchętniej korzystającą z kart bankowych i otwartą na nowinki technologiczne. Zdecydowana większość 13–17 latków, będących klientami Pekao SA, posiada zaś specjalną aplikację PeoPay dedykowaną specjalnie dla nich. Ponadto dzieci w wieku od 6 do12 lat mogą korzystać z możliwości, jakie daje im Pakiet PeoPay KIDS, w skład którego wchodzi konto osobiste – Konto Przekorzystne, konto oszczędnościowe – Mój Skarb, aplikacja i własna, imienna karta do konta. W PeoPay KIDS najmłodsi mogą odkrywać świat finansów razem z wirtualnym trenerem, którego same wybierają – Lisem, Żubrem lub Złotówką. Rzecz jasna pierwsze kroki dziecka są stawiane pod bacznym nadzorem opiekuna, który sprawuje dyskretną kontrolę w Panelu Rodzica. 

Natomiast nastolatki mogą korzystać z Konta Przekorzystnego z kartą wielowalutową oraz z aplikacji PeoPay z większą dozą samodzielności. W tym przypadku, specjalnie z myślą o tej grupie wiekowej, Bank przygotował w kwietniu jeszcze bardziej niż dotąd spersonalizowaną aplikację i zachętę do założenia pierwszego konta: nawet 150 zł kieszonkowego na start oraz promocyjne oprocentowanie środków na koncie oszczędnościowym Mój Skarb.

Jeszcze w grudniu ubiegłego roku Bank Pekao SA wprowadził uproszczoną wersję aplikacji PeoPay, dostosowaną do potrzeb nastolatków – ze zmodyfikowanym wyglądem aplikacji PeoPay. Grudniowa wersja obejmowała przywitanie i wybór z katalogu awatara; wprowadzono wówczas także 15 wizerunków kart związanych z pasją gamingową. 

W kwietniu Pekao zaproponowało do wyboru 22 różne tła z motywami w kategoriach tematycznych: sport, podróże, rozrywka, lifestyle oraz 50 awatarów. Dzięki temu aplikacja dla nastolatka może być jeszcze bardziej osobista. 

Aby zdobyć wspomniane 150 zł kieszonkowego na start oraz promocyjne oprocentowanie środków na koncie oszczędnościowym Mój Skarb Bank, należy wziąć udział w XXVII edycji promocji Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom, z której można skorzystać do 15 maja 2023 roku. Nagroda to 150 zł. Aby ją otrzymać, dziecko powinno spełnić warunki, które są dopasowane do jego wieku w dniu otwarcia Konta Przekorzystnego. I tak nastolatkowie w wieku 13–17 lat, chcący otrzymać pierwszą nagrodę w wysokości 50 zł, powinni zapisać się do promocji i mieć otwarte Konto Przekorzystne, kartę Mastercard Debit FX oraz aplikację PeoPay. Dodatkowy bonus 100 zł bank przeleje na rachunek nastolatka, jeśli ten do 1 czerwca 2023 roku wykona minimum 5 transakcji kartą do konta lub BLIK.