Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Odkurzacz, który spełni wszelkie nasze oczekiwania

mat. pras.
mat. pras.

Sprzątanie to jedna z tych czynności, które towarzyszą nam na co dzień od najmłodszych lat. W obecnych czasach w większości przypadków używamy tutaj różnorodnych urządzeń oraz udogodnień, dzięki którym jest ona łatwiejsza oraz przyjemniejsza. Z pewnością jednym z urządzeń ułatwiającym nam utrzymanie czystości w naszych mieszkaniach oraz domach, jest odkurzacz. Wybór odpowiedniego modelu nie jest jednak sprawą najprostszą, bo na rynku są dostępne tysiące różnego rodzaju odkurzaczy, wyprodukowane przez różne fabryki. Zakup odpowiedniego odkrzacza może nam więc przysporzyć sporo problemów. Odkurzacze w dużym wyborze znajdziemy zarówno w sklepach stacjonarnych jak i w marketach internetowych. To, gdzie się udamy na zakupy, zależy tylko i wyłącznie od nas. Najważniejsze, by inwestując, np. w odkurzacz ręczny, nabywać taki model, z którego działania będziemy potem na pewno zadowoleni. Pośpiech nie jest więc tutaj wskazany - lepiej się dobrze zastanowić.

Odkurzacze bezworkowe a może inne rodzaje odkurzaczy?

Wyruszając na zakupy odkurzacza do naszego domu albo mieszkania, musimy sobie zadać szereg pytań, dzięki którym sięgniemy po odkurzacz, który spełni wszelkie nasze oczekiwania. Istotne będą tutaj bardzo zróżnicowane szczegóły, takie jak np. czy nasze urządzenie ma być przeznaczone do podłóg twardych, jakie mają być szczotki, dysza długa a może krótka rura teleskopowa? Warto więc znaleźć dobrze zaopatrzony sklep, w którym możemy sięgnąć zarówno po ręczny odkurzacz bezprzewodowy, czy też prawdziwy kombajn do prania. Mała ssawka, a może jednak ssawka szczelinowa krótka, z pewnością warto będzie także nabyć produkt, w którym możliwa jest regulacja mocy ssania. Odkurzacze workowe, bezworkowe, pionowe, piorące, wodne a także małe odkurzacze ręczne z pewnością nabędziemy w sklepie internetowym Neonet. Obecnie znajdziemy tam w sprzedaży ponad czterysta rodzajów odkurzaczy, w tym np. niezawodne produkty firmy Samsung: https://www.neonet.pl/do-domu/odkurzacze/f/samsung.html. Z pewnością warto się tam wybrać na zakupy, gdyż sklep oferuje także korzystne zakupy w systemie ratalnym "zero procent", dzięki czemu możemy sobie pozwolić na odkurzacz lepszej jakości o solidniejszych parametrach.

Filtry, moc, głośność - o czym warto pamiętać nabywając odkurzacz?

Oprócz takich szczegółów wyposażenia odkurzacza jak: szczotka szczelinowa, ssawka podłogowa, dysza szczotkowa, czy szczotka wielofunkcyjna, koniecznie musimy wiedzieć coś o takich parametrach kluczowych dla każdego odkurzacza, jak jego filtry czy moc. Jeśli więc w naszym mieszkaniu lub domu królują podłogi pozbawione dywanów czy wykładzin, to dobrym rozwiązaniem będzie tutaj odkurzacz o mocy sześciuset pięćdziesięciu watów. Wszędzie tam gdzie mamy wykładziny, dywany, itp., powinniśmy sięgnąć po odkurzacze o mocy 750 lub więcej watów. Szczotka płaska albo szczotka okrągła na pewno da sobie radę zarówno na podłodze z paneli jak i na dywanie, o ile wybrany przez nas, np. odkurzacz workowy będzie miał odpowiednią moc. Dobrze by było, gdyby nasz odkurzacz posiadał filtry HEPA, które są bardzo skuteczne, zwłaszcza w przypadku, gdy w domu są alergicy. Z kolei odkurzacze z filtrem wodnym sprawdzą się także tam, gdzie w domu są zwierzęta. W sprzedaży możemy także nabyć odkurzacze wyposażone w mikrofiltry. Najlepsze rozwiązania to takie, gdzie odkurzacz ma kombinację różnych filtrów. Wówczas nawet zwykła szczotka uniwersalna da sobie radę, gdyż taki odkurzacz zbierze dokładnie całość zanieczyszczeń z różnych powierzchni.

Pionowy, piorący, robot - możliwości jest naprawdę sporo

Sięgając po nowy odkurzacz warto się zastanowić, czy konieczna nam będzie np. funkcja prania w naszym urządzeniu. Znajdziemy na pewno takie odkurzacze różnych firm, które taką funkcję będą posiadały, jak np. odkurzacz Zelmer czy też Karcher. Pamiętajmy jednak, że wiąże się to z dodatkowymi wydatkami, a więc jeśli nie jest nam potrzebna szczotka tapicerska, czy też szczotka samochodowa, itp., to nie ma sensu przepłacać. Odkurzacz piorący przyda się z pewnością wszędzie tam, gdzie są małe dzieci albo zwierzęta - opcja prania może się okazać zbawienną. W przypadku, gdy w naszym mieszkaniu jest mało przedmiotów oraz przeszkód w postaci progów lub schodów, dobrym rozwiązaniem może być zakup robota sprzątającego. Może on bowiem sprzątać nasze mieszkanie pod naszą nieobecność. Można go nastawić na odpowiednią godzinę albo włączyć przy pomocy aplikacji zainstalowanej w smartfonie. Takie małe roboty sprzątające nie mają co prawda dużych pojemników na kurz, ale sprawdzą się z pewnością w przestronnych oraz dużych mieszkaniach. Interesującym rozwiązaniem jest też tutaj fakt, że robot sam powróci do stacji dokującej, gdy np. zacznie mu brakować energii, czy też poinformuje nas o tym, że jego pojemnik na śmieci jest już prawie pełen. Dobrze jest też nabywać odkurzacze z regulacją siły ssania albo takie, które automatycznie dopasowują się do czyszczonej powierzchni. To sprawi, że np. dysza ręczna czy ssawka dywanowa będzie się nam wygodniej prowadzić po danej powierzchni. Kupujmy więc odkurzacze z głową, a na pewno dokonamy dobrego wyboru.