Najlepsze profesjonalne szampony - uzyskaj zdrowy wygląd Twoich włosów

mat. pras.
mat. pras.

Aby zadbać o włosy należy wdrożyć odpowiednią ich pielęgnację. Szampony, odżywki, maski, sera, olejki, peelingi do skóry włosów - produktów do włosów spotkasz niezwykle wiele. Jak w tym wszystkim znaleźć te produkty, które będą doskonale pasować do Twojego rodzaju włosów? Na jakie kosmetyki warto postawić? Co wybrać?

Zadbaj o włosy przez cały rok

Włosy zdobią, dla wielu z nas ich stylizacja jest sposobem na wyrażenie siebie, uwypuklenie swojego charakteru i konkretnych cech. Włosy jednak są niezwykle wrażliwym elementem naszego wyglądu. Są narażone na działanie wielu czynników atmosferycznych: mocnego słońca, dużego mrozu, wiatru, mgły czy deszczu. Często po zimie włosy są łamliwe, tracą swój blask, a po nadmiernej ekspozycji na słońce stają się niezwykle suche. Warto przez cały rok dbać o ich odpowiednią pielęgnację wykorzystując nieprzypadkowe kosmetyki, ale produkty z formułą opracowaną przez profesjonalistów i dobroczynnym składem. 

Dobry szampon podstawą pielęgnacji

Dobry szampon do włosów jest produktem, który stanowi podstawę właściwej ich pielęgnacji. Przy wyborze odpowiedniego szamponu warto wybierać produkty profesjonalnych marek, które w sposób kompleksowy zadbają o zdrowie Twojej skóry głowy oraz rodzaju włosów. Preparaty używane przez najlepszych stylistów fryzur bazują na nowoczesnych technologiach, specjalnie opracowanych formułach dostosowanych do pielęgnacji konkretnego typu włosa.

Wśród dostępnych na rynku szamponów do włosów każdy z nas znajdzie taki, który doskonale wpisuje się w nasze potrzeby. Dla jednych priorytetem będzie ochrona koloru włosów farbowanych, dla innych normalizacja skóry głowy skłonnej do przetłuszczania się, jeszcze inni skupią się na odbudowaniu blasku i odżywieniu włosa. Wśród najlepszych marek znajdziesz bogatą ofertę szamponów, które będą odpowiedzią na każde zapotrzebowanie.

Jak działa dobry szampon do włosów? Powinien od delikatnie oczyszczać skórę głowy, pielęgnować ją i nie doprowadzać do wysuszenia; szampony nie powinny obciążać włosów, ale wzmacniać ich cebulki, przez co włosy staną się mocne. Długotrwałe nawilżenie włosów i regeneracja struktury włosa to także cele, które regularne stosowanie dobrego szamponu powinno wypełnić.

Profesjonalna pielęgnacja Olaplex

Jedną z wiodących marek, która jest stosowana w wielu salonach fryzjerskich jest Olaplex. W swoim asortymencie zawiera wiele różnych kosmetyków, w tym profesjonalne szampony. Pielęgnacją produktami Olaplex możesz rozkoszować się w swoich własnych czterech ścianach, uzyskując efekt na włosach jak po wyjściu od stylisty fryzur. Wszystkie produkty tej marki zawierają substancje czynną OLAPLEX, która jest w stanie zrekonstruować dwu-siarczkowe wiązania włosów. W rezultacie otrzymujesz solidne, zdrowe, zadbane i lśniące włosy, którym obce jest łamanie się i strzępienie końcówek. Korzystając z produktów tej marki zapewniasz swoim włosom eliminację uszkodzeń, które powstają w wyniku interwencji chemicznych - koloryzacji czy trwałego prostowania bądź kręcenia włosów.  Szampony Olaplex pozwalają chronić Twoje włosy przed zniszczeniami, nawilżają je, łagodnie myją, wzmacniają. Zastosowana technologia wykrywa przerwane włókna we włosach i regeneruje je. Zafunduj sobie odrobinę luksusu we własnej łazience!

Szampon z Maroka?

Kolejnym istotnym graczem na rynku kosmetyków do włosów jest marka Moroccanoil. Kosmetyki Moroccanoil zawierają w swoim składzie olejek arganowy - marokańskie złoto. To olejek pozyskiwany z nasion drzewa arganii żelaznej, rosnącego tylko w Maroku, jest podstawą całej linii kosmetyków do włosów i ciała. Szampony Moroccanoil są ratunkiem na wiele problemów z włosami: odbudowują włosy, wygładzają je i odżywiają niepodatne włosy, silnie nawilżają dzięki dużej zawartości olejku arganowego, dodają objętości czy doskonale radzą sobie ze zniszczeniami spowodowanymi zabiegami chemicznymi. Uznanie marki Moroccanoil widoczne jest nie tylko wśród profesjonalistów, którzy używają szamponu tej marki do codziennej pracy z włosami różnego rodzaju, ale także wśród klientów, którzy wracają do Moroccanoil regularnie. Spraw, by Twoje włosy były zdrowsze i bardziej miękkie.