Mistrzostwa Świata 2022 w liczbach - 6 najważniejszych informacji o bukmacherskim mundialu

fot. 400mm
fot. 400mm

Kilka dni temu zakończył się szalony miesiąc dla każdego fana piłki nożnej. Emocjonujący czas dla kibiców oznacza także większą aktywność w zakresie obstawiania zakładów. Jak w oczach bukmacherów wyglądały Mistrzostwa Świata?

Na Mistrzostwa Świata fani piłki nożnej czekali z niecierpliwością. Tegoroczny mundial obfitował w liczne niespodzianki i rekordy, zaczynając na przykład od tego, że był rekordowy pod względem ilości bramek, których było łącznie 172. Nie da się ukryć, że im bardziej niespodziewane wyniki przynosi mecz, tym większe żniwa zbierają bukmacherzy, ale także gracze, którzy wybierają nieoczywiste typy. Statystyki bukmacherskie z zakończonych mistrzostw potwierdzają to, że niektórzy z typerów na pewno nie zapomną kilku spotkań, pod względem wygranych.

Poniżej przedstawiamy 6 najważniejszych informacji bukmacherskiego mundialu:

  • Zwycięstwa faworytów w fazie grupowej wyniosły 50%, natomiast w fazie pucharowej 60%, z czego największą niespodzianką była przegrana obecnych mistrzów - Argentyny z Arabią Saudyjską - kurs na takie wydarzenie wynosił 25.00.
  • Polacy w większości nie wybierali patriotycznej opcji - na przykładzie meczu Polska-Argentyna można podać, że ponad połowa typerów obstawiła wygraną Argentyny, niecałe 20% remis i prawie 30% na Polskę.
  • Najwyższa wygrana na kuponie, na którym znalazł się mecz Reprezentacji Polski wyniosła prawie 300 000 zł (kurs łączny: 112.08, stawka: prawie 3.5 tysiąca zł)!
  • Najwyższa wygrana na kuponie, na którym znalazły się wyłącznie wydarzenia związane z mundialem wyniosła niecałe 100 000 zł (kurs łączny: prawie 4.00, stawka: 30 tysięcy zł)!
  • Największy kurs AKO na zwycięskim kuponie wyniósł 7040.00 Stawka gracza to 15 zł, ale gracz skorzystał z opcji szybszego zakończenia kuponu, więc wygrana to ponad 4 tysiące złotych.
  • Najwyższy kurs SOLO na zwycięskim mundialowym kuponie wyniósł 170.00, stawka to 5 zł, a wygrana ponad 250 zł, ponieważ w tym przypadku także zastosowano opcję cash-out.

Jak wszyscy wiemy, Mistrzostwa Świata zakończyły się bardzo dobrym meczem i zwycięstwem Argentyny z Francją. Jednak szaleństwo z typowaniem trwa, ponieważ obecnie na fali jest temat następcy Czesława Michniewicza. Jednym z bukmacherów, który przygotował ofertę na kolejnego stałego selekcjonera Polski jest LVBet. Chociaż w tym przypadku słowo “stałego” może brzmieć nieco zabawnie.

 

Czas ruszyć z karuzelą na nowo! Kogo chcielibyście zobaczyć w tej roli? 🤔🇵🇱🔥

Pełna oferta ➡️ https://t.co/FFYU8iY9nD pic.twitter.com/FipXigUjaw

— LV BET (@LVBETpl) December 22, 2022

 

Przypomnijmy, że Polak objął posadę selekcjonera dość niespodziewanie, po trwającej ponad miesiąc karuzeli kandydatów na to stanowisko. Pomimo, iż Polska pierwszy raz od wielu lat wyszła z grupy w czasie mundialu, to jednak nie przedłużono z nim kontraktu. Niestety swoją kadencję zakończył z gorszymi statystykami niż jego poprzednicy, Paulo Sousa czy Jerzy Brzęczek.