Licencje ESD od sprawdzonego dostawcy – inwestycja w uczciwe rozwiązania

mat. pras.
mat. pras.

W cyfrowym świecie coraz częściej i chętniej korzystamy z bardzo popularnych obecnie licencji ESD. Licencje ESD (z ang. electronic software distribution) są unikatowymi kodami, np. do gier, programów komputerowych itp., dzięki którym możemy korzystać z danego produktu, bez kupowania go w wersji pudełkowej. Taka licencja elektroniczna daje nam więc możność błyskawicznego skorzystania z danej gry czy też innego programu. Wystarczy tylko kupić kod, by uzyskać dostęp do danego produktu online. Kluczowe znaczenie ma tutaj legalność licencji ESD. Każdą z licencji ESD możemy instalować na naszych urządzeniach elektronicznych, co z pewnością ułatwi korzystanie z nich przez cały czas. Licencje elektroniczne różnego typu bez kłopotu nabędziemy w internecie – wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć.

Licencja ESD – warto wiedzieć więcej

Jeśli więc szukamy legalnych licencji ESD, to warto korzystać ze sprawdzonych platform, które takimi produktami obracają. Wybierając licencję ESD z nielegalnego źródła możemy nabyć niedziałający kod albo też kod, który pewnego dnia po prostu zniknie, pozbawiając nas dostępu do ulubionej gry albo platformy streamingowej. O wiele gorsze skutki może przynieść korzystanie z nielegalnego kodu np. do systemu operacyjnego, itp. Tak czy inaczej, będziemy wówczas mieli do czynienia z działaniem nielegalnym, które może nas narazić na odpowiedzialność karno-skarbową. Sporo przydatnych informacji na temat, czym jest licencja ESD i czym różni się np. od licencji OEM, znajdziemy pod adresem: https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-licencja-esd-co-to-jest-jakie-ma-zalety-jak-wybrac.bhtml. Warto tutaj podkreślić, że w markecie internetowym RTV Euro AGD z pewnością zaopatrzymy się w takie produkty jak licencja OEM czy też ESD. Sięgając po licencję w wersji ESD z tego sklepu, mamy pewność, że do naszych rąk trafi legalna licencja, z której będziemy mogli korzystać przez cały czas jej trwania.

Szukajmy licencji ESD z legalnych źródeł

Zarówno w przypadku systemu operacyjnego, jak i licencji ESD dającej dostęp do gry, klucz licencyjny w postaci kodu całkowicie zrewolucjonizował rynek obrotu tymi programami. Z licencją ESD przesyłaną za pośrednictwem poczty elektronicznej zaprzyjaźniły się bardzo szybko mniejsze firmy, dla których zakup opakowań oraz ich wysyłka w świat mogły być problemem finansowym. Przy zakupie licencji ESD ten kłopot zniknął bezpowrotnie. Mając pod ręką klucz licencyjny w wersji ESD możemy go zamontować na dowolnym urządzeniu elektronicznym. Nieco inną odmianą licencji jest licencja OEM, czyli „original equipment manufacturer". Oznacza ona, że kod aktywacyjny, np. do programu Windows 10, możemy zamontować na jednym urządzeniu, do którego została ona oryginalnie przypisana. Więcej na ten temat można się zawsze dowiedzieć na stronach producenta oprogramowania danego produktu. Sięgając po gry PC warto więc sięgać po licencje ESD. W przypadku oprogramowania OEM od np. firmy Microsoft, takiego jak systemy operacyjne Windows 10 czy 11, warto pomyśleć o zakupie licencji BOX. Z taką licencją elektroniczną, na podstawie unikalnego numeru seryjnego, będziemy mogli się w przyszłości przenieść na nowego laptopa albo komputer stacjonarny i inne. Zakup oprogramowania w sklepie RTV Euro AGD będzie więc tutaj strzałem w dziesiątkę – co do tego nie ma żadnych wątpliwości.

Licencje ESD to rozwiązanie rodem z XXI wieku

Zakup licencji ESD w przypadku np. gier PC jest bardzo ekologicznym rozwiązaniem. W naszym domu nie będą się bowiem walać dodatkowe kartoniki, plastikowe pudełka czy też nośniki gier. Klucze ESD przechowywane są na koncie zakupowym klienta w wyżej wymienionym sklepie. Klucz aktywacyjny będzie więc zawsze pod ręką, a nie jak to dawniej bywało gdzieś w pudełku. Po opłaceniu zamówienia klucz licencyjny w formie elektronicznej dotrze do nas od ręki. Jest to także bardzo ciekawa opcja pomysłu na prezent dla kogoś, kto przepada za grami komputerowymi. Możemy go bowiem nabyć w ostatniej chwili i wręczyć osobiście albo przesyłając kod na adres mailowy jubilata albo solenizantki. Im więcej będziemy wiedzieć na temat tego typu rozwiązań, tym łatwiej podejmiemy dobrą oraz odpowiedzialną decyzję zakupową. Windows 10 w wersji OEM tylko może nam skomplikować sprawę, jeśli w przyszłości nasza jednoosobowa firma zacznie się rozbudowywać. Z licencjami OEM należy więc postępować przezornie, gdyż licencje BOX albo ESD mogą tu okazać się o wiele bardziej przydatne. Nie kupujmy także kluczy w tzw. keyshopach, bo możemy tam trafić na produkty, które do końca nie spełnią naszych oczekiwań. W legalnych zakupach wersji BOX czy licencji ESD mamy pewność, że studia produkujące np. gry będą na tym zarabiać o wiele więcej, a więc będą mogły w przyszłości wypuszczać coraz to nowocześniejsze produkty. W przypadku zakupu gry w postaci elektronicznej ESD nie poniesiemy także kosztów przesyłki, a nasz unikalny kod z zakupionym produktem stanie się swoistym certyfikatem autentyczności (Certificate of Authenticity). Fizyczny nośnik, ze względu na rodzaj licencji, nie jest nam tutaj wcale potrzebny.