Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Jak wymieniać pieniądze w czasie inflacji? Kantor online to sposób na niskie ceny

mat. pras.
mat. pras.

Kurs euro i innych walut w ostatnim czasie potrafi zaskakiwać. Stosunkowo często się zmienia i utrzymuje na wysokim poziomie w porównaniu do sytuacji sprzed roku. Nie jest to korzystna sytuacja dla osób, które np. planują zagraniczne wakacje i potrzebują w najbliższym czasie nabyć obce pieniądze. Szybka inflacja nie działa na korzyść polskiej złotówki. Są natomiast sposoby, aby kupić za nią euro po jak najlepszych cenach. Wystarczy jedynie wiedzieć, gdzie szukać. 

Kurs euro w czasie inflacji

Z pewnością każdy, kto regularnie obserwuje kurs euro, zauważył, że przez ostatni rok znajdował się on na bardzo wysokim poziomie. Jego notowania były bliskie 5 zł, co uznawane jest za historyczny rekord. Z czego jednak wynika taka sytuacja? 

Na cenę euro wpływa wiele rozmaitych czynników. Nie bez znaczenia jest wojna na Ukrainie czy sytuacja geopolityczna w Europie. Skupmy się jednak na tym, jak kursy zmieniają się pod wpływem inflacji. Gdy w Polsce doszło do wzrostu cen w gospodarce, to jednocześnie spadł popyt na naszą walutę. Mniej inwestorów chciało lokować u nas pieniądze, które zaczęły tracić na wartości. W uproszczeniu można powiedzieć, że waluta stała się po prostu tańsza. Przez to musimy wydać więcej złotówek, aby kupić 1 euro. 

Gdzie korzystnie wymieniać zł na euro?

Opisana powyżej sytuacja jest niekorzystna dla osób, które potrzebują pilnie kupić obce waluty. Przelicznik euro na zł nie jest najlepszy, nie znaczy to jednak, że nic się z nim nie da zrobić. W takich chwilach należy znaleźć po prostu rozwiązanie najkorzystniejsze, czyli oferujące najniższy kurs na rynku. Na szczęście nie jest to wcale tak trudne, jak mogłoby się wydawać.

Z pomocą przychodzi InternetowyKantor.pl. Wystarczy wejść na stronę https://internetowykantor.pl/kurs-euro/ i obserwować aktualną cenę obcej waluty. Gdy będzie jak najniższa, błyskawicznie wymieniać euro na zł i odwrotnie jednym kliknięciem. Co istotne, wszystko odbywa się zdalnie, a stawki aktualizowane są co kilka sekund. Dzięki temu można stale kontrolować sytuację i korzystać z chwilowych spadków. W przypadku zwykłych kantorów takie działania są niemożliwe. Przy wymianie większych kwot natomiast pozwalają wiele zaoszczędzić. 

Dodatkową zaletą serwisu InternetowyKantor.pl jest to, że pozwala on na ustawienie alertu na daną cenę i walutę. Można więc ustalić, jaki kurs euro uważa się za najkorzystniejszy w danym czasie. Gdy tylko pojawi się on w serwisie, użytkownik natychmiast zostanie o tym poinformowany za pomocą powiadomienia. Strona działa zarówno na komputerach i laptopach, jak i urządzeniach mobilnych. Skorzystać ponadto można z aplikacji na smartfony czy tablety, by wymieniać środki w dobrych cenach z dowolnego miejsca na świecie i o każdej porze.

Sprawdzaj regularnie kursy walut i zarabiaj na wymianach

W dobie inflacji wiele osób decyduje się na kupno obcych pieniędzy. Szczególną popularnością cieszą się oczywiście te, które znane są ze swojej stabilności i bezpieczeństwa. Gdy kursy walut szaleją, popularność zyskuje nie tylko euro, ale też dolary czy franki szwajcarskie. Co najlepsze, zmiany ich cen również łatwo można śledzić na stronie https://internetowykantor.pl/kursy-walut/

Są tam dostępne aktualne i archiwalne kursy walut popularnych na całym świecie. Dzięki temu można prześledzić ich wahania i ocenić, jaka stawka jest obecnie opłacalna. Nie brak też mniej znanych pieniędzy, pochodzących z krajów całego świata. InternetowyKantor.pl jest więc doskonałym miejscem na wymianę środków, niezależnie od tego, jaka waluta jest najbardziej opłacalna w danym momencie.